اخباري از گوشه وكنار شهر
ذوب فولاد اردكان در سه فاز توسعه مي يابد
فرماندار شهرستان اردكان گفت: واحد توليدي شركت ذوب فولاد اردكان در سه فاز توسعه مي يابد.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري "روستايي " در بازديدي كه از اين واحد داشت ضمن بررسي نيازها، اظهارنمود : زيرساخت هاي لازم براي رشد و توسعه صنعت و صنايع جانبي فولاد در اردكان فراهم شده است.
فرماندار اردكان همچنين در خصوص اختصاص دو ليتر در ثانيه آب با شش كيلومتر خط انتقال ،رفع كمبود گازوئيل و واگذاري اراضي مورد نياز اين واحد قول پيگيري داد.
شركت ذوب فولاد اردكان از سال 1386 در محور صنعتي اردكان_عقدا به بهره برداري رسيده و با هدف توليد 100 هزار تن گندله در سال به ارزش 80 ميليارد ريال براي مصرف در ذوب آهن اصفهان زمينه اشتغال 40 نفر را به صورت مستقيم فراهم نموده است.
 
***
رژه نيروهاي مسلح در اردكان برگزار شد
به مناسبت هفته دفاع مقدس يگان نيروهاي پادگان حضرت وليعصر (عج)بسيج،سپاه و نيروي انتظامي اردكان با اجراي رژه توان رزمي و تاكتيكي خود را به نمايش گذاشتند.
به گزارش سرويس خبري خبرنگاران شهرستان ،فرمانده ارشد سپاه الغدير استان در اين مراسم در سخناني به نقش رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس پرداخت و گفت: ايران اسلامي امروز در توان خود به مرحله اي رسيده است كه در برابر سلاح ايمان و بسيجيان به عجز خود اعتراف نموده است.
"الله دادي "با مقايسه وضعيت نظامي امروز كشور با دوران دفاع مقدس گفت: تجهيزات نظامي امروز با اول انقلاب قابل مقايسه نيست و كشورمان امروز به مدد پيشرفت هاي و تكنولوژيكي جوانانش مجهز به بي نظيرترين و كم نظيرترين سلاح هاي جهان مي باشد.
فرمانده ارشد سپاه الغدير استان در پايان از نيروهاي رژه رونده نظامي و انتظامي اردكان قدرداني نمود.
***
2300 نونهال راهي مدارس شهرستان اردكان شدند
دو هزار و 300 نونهال پيش دبستاني و كلاس اولي راهي كلاس هاي درس شدند.
 
به گزارشروابط عمومي فرمانداري اردكان ،رئيس آموزش وپرورش اردكان در مراسم خاصي كه به همين منظور با حضور فرماندار و جمعي ديگر از مسوولين در دبستان دخترانه رسالت اردكان برگزار شد، گفت: اين تعداد نونهال در 58 دبستان اردكان مشغول به امر تحصيل شدند واز اين تعداد دبستان 40 دبستان داراي آمادگي مي باشد.
"طاهرزاده "همچنين با اشاره به قرار داشتن نونهالان در سنين تربيت پذيري از اولياءآنها خواست تا در امر تربيت و تعليم فرزندان خود با آموزشگاه ها همكاري لازم را داشته باشند.
امسال 6 هزار دانش آموز در 58 دبستان اردكان مشغول به امر تحصيل خواهند شد.
 
***
امام جمعه اردكان:روحانيون در جامعه الگوي اسلامي هستند
امام جمعه اردكان گفت: روحانيت در جامعه الگوي اسلامي هستند تهذيب و تذكيه نفس درطلاب و روحانيون مهم است.
"حجه الاسلام ديداري "در مراسم اغاز سال تحصيلي حوزوي مدرسه علميه فاطمه الزهرا (س) كه با حضور ،فرماندار و جمعي از طلاب و مدرسين افتتاح شد، بيان داشت:علم آموزي در اين مدرسه در بالا بردن سطوح علوم ديني در شهرستان بسيار موثر است.
تقدير از خدمات "خانم تقديري" به عنوان مدير سابق مدرسه علميه فاطمه الزهرا(س) اردكان و معرفي "خانم حاجي اسماعيلي" به عنوان مدير جديد و تجليل از 30 نفر از طلاب برتر مسابقات علمي _فرهنگي اين مدرسه از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.
با آغاز سال تحصيلي جديد 95 طلبه خواهر در سطح 2 حوزه با همكاري 30 مدرسيو استاد حوزوي در مدرسه علميه فاطمه الزهرا (س) اردكان مشغول به امر تحصيل شدند.