به‌مناسبت هفته دولت و هم‌زمان با عید سعید قربان
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار اردکان، ائمه جمعه شهرستان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان، چند پروژه عمرانی در بخش‌های عقدا و مرکزی اردکان به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، فاز اول مجتمع خدمات رفاهی جاده‌ای کاسپین در بخش عقدا با هزینه‌کرد اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال شامل جایگاه سوخت، واحدهای تجاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی که از سال ۸۸ آغاز شده بود صبح امروز با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.
 
در ادامه این مراسم، پروژه «تأمین آب مجتمع عقدا» به‌دست مسئولان افتتاح شد. عملیات اجرایی فاز سوم این پروژه که به‌منظور بازسازی و توسعه شبکه آب‌رسانی بخش عقدا و تأمین آب شرب سالم و بهداشتی احداث شده؛ از سال ۹۵ آغاز و تاکنون بیش از ۲۲ میلیارد برای تکمیل آن از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است. این مجتمع دارای ۸ باب مخزن ذخیره آب با حجم ۱۲۵۰ مکترمکعب است که ۲۱ روستا و جمعیتی بیش از ۵۵۰۰ نفر را تحت پوشش قرار خواهد داد.
 
همچنین ۳ واحد صنایع غذایی و کنجدی در شهرک صنعتی اردکان به بهره‌برداری رسید. صنایع غذایی سیمین سلامت با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از بخش خصوصی و ۳ میلیارد ریال از تسهیلات دولتی و آغاز کار از سال ۹۵، صنایع کنجدی رامونا با مجموع ۸.۵ میلیارد ریال (۵ میلیارد ریال بخش خصوصی و ۳.۵ میلیارد ریال تسهیلات دولتی) و آغاز کار از سال ۹۴ و نیز صنایع غذایی کنجدی برمک با مجموع ۵٫۵ میلیارد ریال (۳٫۵ میلیارد ریال تسهیلات دولتی) از پروژه‌های افتتاح‌شده در شهرک صنعتی اردکان است.
 
در ادامه برنامه افتتاحیه‌ها، ۵ پروژه شهرداری احمدآباد با اعتبار قریب به ۳۰ میلیارد ریال با حضور مسئولان استان و شهرستان بهره‌برداری شد. میدان بسیج، جاده احمدآباد به ترک‌آباد و احمدآباد به اردکان، فاز دوم پارک محله‌ای باران و ساختمان مقبره شهید گمنام از پروژه‌های افتتاح‌شده هفته دولت سال ۹۶ در شهر احمدآباد است.
 
افتتاح ۱۴ پروژه مخابراتی شهرستان اردکان از دیگر برنامه‌های افتتاحیه‌های هفته دولت در روز جمعه بود. این پروژه‌ها به‌منظور افزایش ظرفیت زیرساخت مخابرات شهرستان شامل تکمیل فاز ۲ مسکن مهر و مسکن بهزیستی اردکان، شهرک باربری همیاران روستایی و کارخانجات کاشی اردکان با اعتباری قریب به ۱۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
 
گفتنی است روز چهارشنبه نیز چند پروژه عمرانی در بخش خرانق اردکان به بهره‌برداری رسید.