ویدئو و شرح
فرماندار اردکان در بخش خبری ۱۶:۴۵ سیمای یزد، به مناسبت چهلمین دهه مبارک فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران را تشریح کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی افزود: در حال حاضر بیش از ۲۳۰ واحد صنعتی در سطح ملی و فراملی در اردکان مشغول فعالیت هستند که این شهرستان را به برکت انقلاب اسلامی ایران و تلاش مردم و مسئولان به یکی از قطب‌های فولاد کشور و بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات کنجدی تبدیل کرده است.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که در اثر اشتغال ایجادشده نرخ بیکاری در اردکان کم‌تر از ۱۰.۷ درصد است؛ ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد مردم اردکان باسواد هستند و بیش از ۱۷ هزار دانش‌آموز در ۱۳۷ مدرسه و ۷۱۸ کلاس و ۷۵۰۰ دانشجو در ۷ دانشگاه و موسسه آموزش عالی شهرستان اردکان مشغول علم‌آموزی هستند.
 
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه بهداشت و درمان گفت: ۱۰ مرکز بهداشتی درمانی، ۸ پایگاه بهداشتی و درمانی، ۱ بیمارستان با ۱۸۴ تخت بیمارستانی و ۱۲ خانه بهداشت روستایی به مردم در اقصی‌نقاط شهرها و روستاها خدمت‌رسانی می‌کنند.
 
هادی مقیمی اظهار داشت: ۲۵ هزار واحد مسکن شهری و ۳ هزار و ۳۲۷ واحد مسکن روستایی در اردکان وجود دارد که بر همین اساس بیش از ۳۰ هزار و ۷۴۴ انشعاب گاز شهری و ۳ هزار و ۱۹۹ انشعاب گاز روستایی، ۳۴ هزار و ۸۴۶ انشعاب آب آشامیدنی شهری و ۹ هزار و ۵۳۶ انشعاب آب آشامیدنی روستایی و۴۰ هزار انشعاب برق شهری و ۸ هزار و ۷۰۰ انشعاب برق روستایی به آن‌ها اختصاص یافته است.
 
وی با بیان این‌که نظام جمهوری اسلامی در حوزه ارتباطات بسیار موفق عمل کرده گفت: ۳۷ هزار و ۹۳۶ تلفن ثابت با ۴/۳۶ درصد ضریب نفوذ، ۱۰۰ هزار تلفن همراه با ۱۰۱ درصد ضریب نفوذ و ۲۸ درصد ضریب نفوذ اینترنت به متقاضیان واگذار شده است.
 
فرماندار اردکان با گرامی‌داشت یادوخاطره شهید قانعی تنها شهید انقلاب اسلامی در اردکان و شهدای جنگ تحمیلی افزود: ۴ هزار رزمنده دفاع مقدس، ۴۲۲ شهید، ۹۲۷ جانباز، ۷۴ آزاده، سند افتخاری از فداکاری‌های مردم این دیار برای نظام و انقلاب هستند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان ادامه داد: بیش از ۸۴ پروژه با اعتبار ۹۵۵ میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف در ایام دهه فجر ۹۷ در اردکان به بهره‌برداری می‌رسد.
 


تنزيل فیلم