به مناسبت روز خبرنگار
"محمدرضا تابش" با حضور امام جمعه و مسوولان این شهر در دفتر نمایندگی ضمن تبریک میلاد منجی عالم بشریت و ارزوی ظهور ، گفت: در جوامع امروزی و با اهميت يافتن افكار عمومي و ضرورت آگاهي مردم،همچنین جایگاه تعیین کننده  اخبار و اطلاعات در  برنامه ریزی و تصمیم گیریها ،نقش اصحاب رسانه و خبرنگاران اهمیت ویژه ای یافته  است .
"تابش"ضمن تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه خبر اشاره نمود: یکی از ویژگی‌های مشهود دنیای امروز، وجود ارتباطات وسیع و گسترده‌ انسانی و اطلاعاتی ونیزاخبار و اطلاعات دارای نقشی تعیین کننده در برنامه ریزی و تصمیم گیریها است و با اهميت يافتن افكار عمومي و ضرورت آگاهي مردم ، نقش و رسالت خبر نگاری  از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار شده است.
وی ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه ها هر چه متعهدانه تر و صریح تر به بیان واقعیات موجود بپردازند تحلیل ها و در نتیجه  تصمیم گیریهای بعدی به واقعیت نزدیک تر می شود ،بنابراین خبرنگاران نیز همچون سایر حرف دیگر باید واجد شرایطی باشند که تولید و انتقال اخبار به نحو مطلوب تری صورت گیرد.
نماینده مردم اردکان از تخصص،انگیزه،شناخت از جامعه وآگاهی به علوم مرتبط نظری و حوزه تخصصی، صداقت، صراحت و رعایت عدل و انصاف به عنوان مهمترین ویژگی خبرنگاران برشمرد   و تصریح کرد : شناسایی مهم‌ترین مسائل و موضوعات جامعه و ارتباط مداوم با مردم و انعکاس خواستها و دیدگاههای آنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد ونبایست با  تحریف واقعیات و سانسور اخبار،عدم بی طرفی و مبالغه آمیز کردن اخبار  موجبات  از بین رفتن اعتماد مخاطبان را فراهم کرد.
تابش" همچنین خبرنگاری را از جمله مشاغل پرمخاطره ای دانست که معمولاً با فشارهای مختلف جسمی و روحی مواجهند و تصریح کرد: متاسفانه در بسیاری از کشورها خصوصاً کشورهایی که دارای مدیریت بسته ای هستند عرصه بر خبرنگاران تنگ می شود .
وی خاطرنشان ساخت: جامعه نیز باید قدردان این طیف از اصحاب فرهنگ باشد و با فراهم ساختن اسباب و ابزار کار و رفاه آنان، همچنین رفع محدودیتهای کاری و حفظ احترام و حرمت آنان ، باعث شود تا خبرنگاران متعهدانه در ایفای نقش و رسالت خود جامه عمل بپوشانند.
نماینده مردم اردکان در بخش دیگری از سخنان خود به "روز جوان" اشاره کرد و جوانی را دورانی همراه با فرصت ها و توانائیها دانست و با انتقاد از عدم برگزاری مراسمی مناسب در سطح شهرستان اردکان برای این قشر پویا و تاثیرگذار، خواستار توجه بیشتر مسئولان به جوانان شد.
تابش همچنین در این جمع با اشاره به ملاقاتهای خود با فعالان عرصه رسانه و IT شهرستان و درخواست آنان برای راه اندازی یک سایت  اطلاع رسانی برای شهرستان ،اظهار امیدواری کرد که با پیگیری صورت گرفته و آماده شدن تمهیدات لازم ، با مشارکت فعالان این عرصه از همه سلایق و تفکرات،سایت جامع اطلاع رسانی شهرستان اردکان عید سعید فطر امسال راه اندازی گردد.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام دیداری امام جمعه اردکان نیز در سخنانی با برشمردن برخی ویژگیهای خبرنگاران،از آنان خواست تا امانت و صداقت را در خبرهایشان رعایت کنند وبا بیان اینکه جراید خدمتگزار مردم هستند اظهار داشت : خبرنگاران نبایست رسالت خود را با ملاکهای مادی درهم آمیزند و درعین حال از جراید شهرستان خواست تا از مطالب پرمحتوایی که مورد استفاده همه قرار گیرد استفاده کنند.
در ادامه این مراسم مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اردکان و خبرنگاران و فعالان رسانه ای شهرستان هر یک دیدگاهها و خواسته هایشان را با منتخب خود در مجلس شورای اسلامی  درمیان گذاشتند."تابش" نیز با بیان اینکه برخی از خواسته های ارائه شده همچون ایجاد کتابخانه تخصصی ،راه اندازی سایت جامع اطلاع رسانی و .... در دست پیگیری است از مسئولان شهرستان خواست توجه بیشتری به اصحاب رسانه که با کمترین توقع ،منشأ اثرات مثبتی هستند داشته باشند.
در پایان این مراسم نیز از طرف نماینده مردم اردکان هدایایی برای تجلیل از خبرنگاران شهرستان اهداء گردید.