با حضور امام جمعه ،فرماندار و جمعی از مسئولین ادارت شهرستان اردکان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،صبح امروز جلسه نشست مطبوعاتی و تجلیل از خدمات 40نفر از خبرنگاران شهرستان با حضور امام جمعه ،فرماندار ،شهرداران و بخشداران و تنی چند از ادارات اردکان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

    امام جمعه اردکان در این جلسه با ایراد بیاناتی در خصوص اهمیت کار خبرنگار به وظیفه خطیر این قشر اشاره نمود و افزود :اطلاع رسانی بدون حب و بغض و با پرهیز از هرگونه بزرگ نمایی و کوچک نمایی رسالت اصلی خبرنگاران ماست .

     حجت الاسلام حسینی با اشاره به حساسیت حرفه خبر نگاری در دنیا تصریح نمود :اگر در تمامی دنیا اجازه اطلاع رسانی صحیح و شفاف به خبر نگاران داده می شد در مقابل اینهمه جنایاتی که در جهان در حال اتفاق است مردم دنیا بی تفاوت نبودند .

     وی با اشاره به اینکه در کشور ایران به برکت جمهوری اسلامی و طبع بلند مسئولین نظام، باب انتقاد به روی همه باز است و هرکس می تواند آزادانه از مسئولین سئوال کند و انتقاد نمایدافزود : اما خبر نگاران وظیفه دارند در زمینه آنچه بعنوان فرهنگ عامه اسلامی مردم تلقی می شود ودر برخورد با ارزشها و مسائل امنیتی نظام مقدس جمهوری یکسری خطوط قرمرز را در نظر داشته باشند .

     در این جلسه فرماندار اردکان نیز ضمن پاسخگویی به سئوالات مطرح شده از سوی خبر نگاران با گرامیداشت سالروزشهادت شهید صارمی یاد و خاطره شهدایی چون آوینی و باقری را که در عرصه قلم و اطلاع رسانی فعالیت می نموده اند را زنده نمود وگفت :بحمد الله شخص بنده به نوبه خود جز نجابت و خوبی و تعامل از اصحاب رسانه و اهل قلم در این شهرستان چیزی ندیده ام و از عملکرد این طیف راضی هستم .

     احمد کمالی به حفظ مواضع بی طرفانه توسط خبرنگاران در امر اطلاع رسانی اشاره کرد و افزود :خدای نکرده با جانبداری یک شخص خاص تلاش و کوشش فرد دیگری زیر سئوال نرود ؛این مسئله مهمی است که باید نشریات مد نظر داشته باشند .
وی در خصوص در اختیار نهادان اینترنت پر سرعت ،برگزاری دوره آموزشی خبر نویسی ،تاکید به روابط عمومی ادارات برای تعامل بیشتر با نشریات ،حل مشکلات خبر نگار صدا و سیما و ...قول پیگیری و مساعدت داد .

     همچنین در این جلسه مقرر شد از سوی نشریات تشکل صنفی مطبوعات شهرستان راه اندازی شود و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص انجام روند قانونی واداری برای ثبت تشکل صنفی مطبوعات نهایت همکاری را داشته باشد .
در این جلسه سرپرست شهرداری اردکان هم قول داد تا مقدمات انجام اردوی تفریحی درون استانی خبرنگاران را ترتیب دهد .
گفتنی است در این جلسه از40نفر از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان با اهدای هدایایی تقدیر صورت گرفت .