گزارش بخشدار عقدا در راستای اجرایی شدن مصوبات سفرهای رئیس جمهور به استان

احمد گنجي بخشدار عقدا طي گفتگو با ستاد اطلاع رساني مصوبات سفر رئيس جمهور و هيات دولت  اظهار داشت : سال 87 که از سوی مقام معظم رهبری سال نو آوری وشکوفایی نامگذاری گردیده از جوانب مختلف حائز اهمیت بوده است و دراین میان موفقیتهای چشمگیر دولت نهم در تمامی عرصه ها و پیشرفتهای ایجاد شده در این دوره بر هیچ کس پوشیده نیست، رهبر عزیزمان دهه چهارم انقلاب را دهه عدالت و پیشرفت نام نهادند و این مقدمه یک تلاش مضاعف وخستگی ناپذیر برای تحقق تمامی اهداف نظام اسلامی وانقلاب است . از آنجا که مناطق كمترتوسعه یافته و مراکز بخش و روستاها مورد توجه قرار گرفته اند، عقدا هم كانون توجه و عرصه­ي اجراي طرحهاي گوناگون عمراني، خدماتي، بهداشتي درماني، مخابراتي و... بوده است. بخشدار عقدا با ذکر پاره­ای از ویژگیها واستعدادهای منطقه عقدا گفت: در سایه حمایتهای دولت نهم ودر زماني كه 42 ماه که از عمر این دولت گذشته بود بحمدالله تعداد 420پروژه کوچک وبزرگ در زمینه های مختلف در بخش عقدا به بهره برداری رسیده است .
وی در زمینه حل مشکلات زیر بنایی منطقه در بخشهای آب ،گاز ،برق و راه که همواره مورد توجه مسئولین است به برخی از اين عملکردهای ویژه اشاره نمود و گفت «بدليل مشکلات کلی آب روستاها بدلیل وقوع خشکسالی های پی در پی وکاهش حجم سفره های زیر زمینی وقنوات ،انتقال خط لوله آب زاینده رود به 5 روستای اشتیجه ،ملکوه ،کمکوه ،سفید کوه و کیکوه انجام شده و به بهره برداری رسيده است. شروع عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب از مخزن خلیل آباد به شهر عقدا و روستاهای شمس آباد ،هفتادر و سرو سفلی که در سه ماهه اول سال 88به بهره برداری خواهد رسید، از جمله اقداماتي است كه در یک سال اخیر و با اعتبار 15 میلیارد صورت گرفته است .
بخشدار عقدا در زمینه گاز رسانی از برخوردار شدن 8روستای بخش عقدا (7روستا بصورت مجتمع ویک روستاي مستقل) از نعمت گاز انشا ا... تا اوايل سال 88خبر داد و گفت :برای اجرای کامل این طرح شامل حفاری ،لوله گذاری ،ساخت ایستگاه ها ،نصب علمک وتجهیزات مورد نیاز مبلغ 20 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد .
اقدامات در زمينه ي راه نیز قابل ملاحظه بوده است. فعالیت وپیگیری بخشداری منطقه وهمراهی مسئولین محترم راه در استان وشهرستان به تسريع اين طرحها كمك كرده. در این راستا احداث 2 مورد راه روستایی به طول 13 کیلومتر و اعتبار 5 میلیارد ریال که روستاهای کیکوه ،بلیل ،دوگان وپازر را به مرکز بخش متصل می نماید قابل ذكر می باشد؛ همچنین مرتفع نمودن 5 نقطه از نقاط حادثه خیز جاده های اصلی وروستایی در محل های چاه نو، ورودی خلیل آباد، ورودی خاستکوه، خروجی وراعون وتقاطع شمس آباد –فخرآباد واحداث 4 پل زیر گذر در نقاط ورودی وخروجی شهر عقدا وروستاهای شمس آباد وهفتادر و سروسفلي در آینده ي نزديك از دیگر برنامه هاست .
بخشدار عقدا با بیان این مطالب و اشاره به اهمیت بهسازی وساماندهی ورودی استان از تامین روشنایی ورودی شهر عقدا به طول2 کیلومتر و با اعتبار بالغ بر 200میلیون ریال خبر داد وگفت: برق رسانی به روستای رحمت آباد با اعتبار بالغ بر 200میلیون ریال به زودی آغاز خواهد شد .
گنجی در پایان ضمن تشکر از حسن نظر وهمراهی خوب مردم شهید پرور عقدا از دلسوزی و تلاش مسئولین استان و شهرستان تقدیر نمود