با توجه به آماده شدن مدرسه 10كلاسه وي‍ژه دانش آموزان افاغنه در محل مهمانشهر

     به گزارش روابط عمومي فرمانداري ،در جلسه ستاد ساماندهي امور اتباع بيگانه شهرستان كه با حضور مدير كل دفتر اتباع بيگانه استانداري ،صبح امروز در محل فرمانداري اردكان تشكيل شد "احمد كمالي "با تاكيد بر تسريع در آماده سازي مدرسه 10كلاسه احداث شده در جوار مهمانشهر اردكان از اداره آموزش و پرورش خواست تا براي سال تحصيلي جديد از ثبت نام دانش آموزان افغاني در مدارس سطح شهر ممانعت بعمل آيد .

     فرماندار اردكان با اعلام اين مطلب كه فضاي مناسبي براي تحصيل دانش آموزان افغاني در جوار مهمانشهر با كليه امكانات از سوي دفتر امور اتباع بيگانه استانداري آماده شده است افزود :پس از حل مشكل انشعاب آب و گاز و اتصال شبكه برق تا پايان شهريورماه اين مدرسه مي تواند براي سال تحصيلي جديد دانش آموزان افغاني را پذيرش كند .

     وي در زمينه اجاره برخي از منازل مسكوني سطح شهر به اتباع بيگانه هشدار داد و خواستار پيگيري جدي موضوع از طريق اعلام مراتب به بنگاهاي املاك از سوي اماكن نيروي انتظامي شد .

     "هادي نسب "مدير كل دفتر اتباع بيگانه استانداري در اين جلسه با استناد به مصوبات جلسه قبل اين ستاد گفت :در جلسه قبل مقرر شد محدوده حصاركشي اطراف مهمانشهرو كروكي آن از سوي شهرداري اردكان معين و به استانداري ابلاغ شود كه تاكنون اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است .

     وي افزود در صورت تعيين محدوده در كوتاهترين زمان ممكن نسبت به حصاركشي محدوده مهمانشهر اقدام خواهيم نمود .كه اين موضوع براي شناسايي و بازگرداندن اتباع افاغنه غير مجاز به اردوگاه كمك شاياني خواهد نمود .

     مدير كل دفتر اتباع استانداري دراين جلسه با تبيين بخشي از قوانيني مرتبط با اتباع بيگانه نسبت به سكونت اين قشر تنها در مجموعه مهمانشهر تاكيد كرد و گفت :سكونت افغانيهادر ساير محلات و منازل شهر كاملا غير قانوني بوده و باتوجه به نارضايتي كه براي اهالي ايجاد مي كند برخورد در اين زمينه لازم بنظر مي رسد .

     گفتني است در پايان اين جلسه از تعداد 30نفر از معلمين اردكاني شاغل در مدارس افاغنه با اهدا هديه و لوح تقديراز سوي فرماندار و مدير كل اتباع استان تجليل بعمل آمد .