معاون فرماندار اردکان تأکید کرد
معاون فرماندار اردکان در جلسه مدیریت مصرف آب شهرستان اردکان با تأکید بر لزوم توجه به مصرف صحیح آب در همه بخش‌ها گفت: بر اساس گزارش‌های موجود، میزان مصرف آب شهرستان در روزهای اوج مصرف در تابستان به ۳۸۰ لیتر در ثانیه می‌رسد و این در حالی است که سهم شهرستان اردکان از میزان آب انتقالی، به‌طور متوسط حدود ۱۸۰ لیتر بر ثانیه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، مصطفی پوردهقان افزود: وضعیت آب در شهرستان اردکان از لحاظ کیفی و کمّی از سایر مناطق استان نامطلوب‌تر است به‌گونه‌ای که حتی با وجود ورود آب چاه‌ها به مدار توزیع، با حدود ۶۰ الی ۷۰ لیتر کمبود آب مواجه‌ایم.
 
وی گفت: لازم است مردم در مصرف آب صرفه‌جویی کنند و سال گذشته با اقداماتی که در راستای فرهنگ‌سازی این امر انجام شده؛ مشکل خاصی در تأمین آب شرب و بهداشتی مردم به‌وجود نیامد.
 
معاون فرماندار اردکان با تقدیر از همکاری مردم و ائمه جماعات، مدارس، شهرداری‌ها و... در سال‌های گذشته؛ فرهنگ‌سازی را یکی از مهم‌ترین ارکان در تحقق مصرف بهینه آب عنوان و تصریح کرد: اجرای طرح خاموشی زمستانه چاه‌های کشاورزی به‌صورت دوره‌ای، نصب کنتورهای هوشمند و... از اقدامات مناسبی بوده که به گواه آمارها، نقش مهمی در کاهش مصرف آب در شهرستان اردکان داشته است.
 
پوردهقان اردکان خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش مصرف آب، جداسازی آب شرب و فضای سبز است که این موضوع به‌صورت ویژه در شهرداری‌های اردکان و احمدآباد انجام گرفته و هم‌اکنون کار تفکیک تا ۸۰ درصد آب فضای سبز در شهر اردکان و بیش از ۸۵ درصد در شهر احمدآباد پیشرفت داشته است.
 
وی از بررسی امکان ارائه مشوق‌های لازم برای جای‌گزینی خنک‌کننده‌های غیرآبی در فصل تابستان خبر داد و گفت: ۷۰ درصد مصرف آب شهرستان اردکان در بخش خانگی است و با فرارسیدن فصل گرما، این عدد به میزان قابل‌توجهی افزایش می‌یابد؛ لذا جای‌گزینی خنک‌کننده‌های غیرآبی تأثیر چشم‌گیری در میزان مصرف خواهد داشت.
 
در ادامه هر یک از اعضا به بیان راهکارها و اقدامات دستگاه‌های مرتبط درخصوص مدیریت مصرف آب پرداختند.