فرماندار اردکان در جلسه کمیسیون نظارت شهرستان

فرماندار اردکان در جلسه کمیسیون نظارت شهرستان اردکان با اشاره به نزدیکی ایام نوروز ۹۵ گفت: باید تدابیر لازم برای ارتقای خدمات‌رسانی صنوف به شهروندان اندیشیده شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان این‌که هماهنگی و نظارت بر عملکرد اتحادیه‌های صنفی از مهم‌ترین وظایف این کمیسیون است اظهار داشت: بازاریان همواره و در همه عرصه‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی؛ نقش تعیین‌کننده‌ای در مسائل اجتماعی داشته‌اند و اولویت این کمیسیون باید تعامل همه‌جانبه با کسبه باشد.

وی افزود: با توجه به نزدیک‌شدن ایام عید نوروز و در راستای جلوگیری از نابسامانی در بازار، اصل نظارت و بازرسی واحدهای صنفی باید تقویت شود.

فرماندار اردکان با اشاره به برخی گزارش‌ها درباره مسائل بهداشتی تعدادی از واحدهای صنفی تأکید کرد: این موضوعات به دستگاه‌های ذی‌ربط ارجاع شده و ما همواره تأکید داشته‌ایم که سلامت مردم نباید مورد مصالحه و مذاکره قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان رعایت انصاف توسط واحدهای صنفی و بازاریان را یک اصل مهم در رضایت شهروندان عنوان کرد و گفت: عدم آموزش واحدها و تشکل‌های صنفی یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز تخلفات در اصناف و از موضوعات مغفول‌مانده است که باید با جدیت دنبال شود.

هادی مقیمی اظهار داشت: انجام آموزش‌های لازم به شاغلان در صنوف مختلف، موجب ارتقای بهره‌وری و بهبود نحوه اداره صنف‌ها خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این جلسه، در خصوص وضعیت رستوران‌ها و خدمات‌دهی آنان در ایام نوروز، چند درخواست صدور مجوز ایجاد واحدهای صنفی و... مورد بحث و تصمیم‌گیری قرارگرفت.