فرماندار اردکان در نشست مجمع عمومی شرکت همیاران روستایی اردکان پیشنهاد داد
فرماندار اردکان در نشست مجمع عمومی شرکت همیاران روستایی شهرستان اردکان با تقدیر از تلاش‌های صورت‌گرفته در این شرکت گفت: سرمایه‌گذاری در بخش تولید آهک صنعتی اردکان، بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری دهیاری‌های کشور است و می‌تواند به عنوان یک الگو به سایر دهیاری‌های کشور نیز معرفی شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با اشاره به کاهش درآمد دهیاری‌ها به‌دلیل تغییرات قانونی در توزیع مالیات بر ارزش افزوده، مشارکت دهیاری‌ها و سرمایه‌گذاری آن‌ها در صنایع تولیدی را مهم ارزیابی کرد و گفت: این اقدام، نشان از آینده‌نگری و دوراندیشی روستاها برای ایجاد یک درآمد پایدار برای توسعه همه‌جانبه روستاهاست.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان افزود: در فاز اول این سرمایه‌گذاری، تأمین زیرساخت‌ها از جمله آب، برق، گاز و...  صورت گرفته و فرصت برای راه‌اندازی فازهای بعدی این کارخانه فراهم شده است.
 
فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که روستاها و شهرهای شهرستان اردکان منابع عظیم و جاذبه‌های کم‌نظیر تاریخی و میراث فرهنگی را داراست؛ این شرکت می‌تواند با ورود به این حوزه‌ها، ضمن سرمایه‌گذاری در بخش میراث فرهنگی، زمینه رونق گردشگری و ایجاد اشتغال روستایی و شهری را مهیا سازد.
 
وی در تشریح این موضوع، مجموعه پردیسان در شهر اردکان، قلعه تاریخی خرانق و بافت تاریخی کم‌نظیر عقدا را از مهم‌ترین پروژه‌های مستعد سرمایه‌گذاری و رونق بوم‌گردی شهرستان دانست و اظهار امیدواری کرد با توجه به افق خوب ترسیم‌شده برای گردشگری استان و نیز بهره‌گیری از تجربه شهرستان‌های دیگر، این پروژه‌ها در اولویت سرمایه‌گذاری این شرکت قرارگیرند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان همچنین پیشنهاد داد برای رونق پایدار بخش‌های مختلف شهرستان، توسعه شرکت آهک صنعتی، پروژه‌های گردشگری، سرمایه‌گذاری در بخش‌های جوارمعدنی و صنایع پایین‌دستی فولاد در دستور کار مجمع قرارگیرد.
 
گفتنی است در ابتدای این جلسه، محمدعلی اشرف‌پور مدیرعامل شرکت همیاران روستایی شهرستان اردکان به ارائه گزارشی از وضعیت شرکت، گزارش گردش مالی، سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته و... پرداخت و در پایان، بازرسان اصلی و علی‌البدل مجمع با آرای اعضا انتخاب شدند.
 
در پایان این جلسه که بخشداران و دهیاران شهرستان نیز حضور داشتند؛ از سایت اطلاع‌رسانی این شرکت رونمایی شد.