فرماندار اردکان در جمع دانش‌آموزان روستای ترک‌آباد
به مناسبت روز ملی روستا، جشنواره «صبحانه سالم» با حضور فرماندار اردکان و جمعی از مسئولان در آموزشگاه دخترانه ۱۵ خرداد روستای ترک‌آباد برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در این مراسم ضمن گرامی‌داشت این روز، روستانشینان را مردمانی بااخلاص و بی‌پیرایه خواند و گفت: روستایی‌بودن به‌دلیل شرافت و نجابت روستانشینان یک افتخار و ارزش است.
 
فرماندار اردکان افزود: در روستاها منابع ارزشمند انسانی، منابع طبیعی و اقتصادی وجود دارند که در پیشرفت جامعه نقش تأثیرگذاری ایفا می‌کنند.
 
وی با اشاره به این‌که در روستاها، هویت ملی ما هنوز با کم‌ترین تغییرات نمود دارد؛ بیان داشت: روستاییان علی‌رغم همه کاستی‌ها و سختی‌ها هنوز با جدیت تلاش می‌کنند و کشور به وجود چنین مردمان آزاده‌ای افتخار می‌کند.
 
مقیمی سپس با اشاره به برگزاری جشنواره صبحانه سالم افزود: سلامت روح و روان از سلامت جسم دارای اهمیت بیش‌تری است و مراکز بهداشتی و مشاوره در شبکه بهداشت و آموزش و پرورش باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
نماینده عالی دولت با برشمردن برخی ویژگی‌های یک انسان سالم، آموزش «رفتار صادقانه و اخلاقی» را از اولویت‌های امر آموزش و پرورش عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد دستگاه‌های مسئول با جدیت این مسئله را دنبال کنند.