معاون فرماندار اردکان در جلسه شورای ترافیک
معاون فرماندار اردکان در جلسه شورای ترافیک شهرستان، بر پرهیز از تصمیم‌گیری‌های جزیره‌ای و پراکنده برخی از دستگاه‌های خدمات‌رسان در حوزه ترافیک شهری تأکید و مطرح کرد: مطابق قانون تصمیم‌گیری‌های ترافیک شهری در شورای ترافیک شهرستان مطرح و مورد بررسی فنی قرار می‌گیرد و کلیه تصمیمات در این بخش می‌بایست موافقت شورا را تأمین کند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، مصطفی پوردهقان اردکان افزود: به عنوان نمونه ایجاد قارچ‌گونه سرعت‌گیرهای غیراستاندارد و بدون مصوبه شورای ترافیک در سطح برخی از شهرهای شهرستان ضمن ایجاد نارضایتی برای همشهریان، خساراتی را به شهروندان تحمیل نموده است.
 
وی در خصوص نقش فرهنگ در کاهش بار ترافيکی بیان داشت: اقدامات فرهنگی برای رعايت قوانين راهنمايی و رانندگي می‌تواند در کاهش بار ترافيکی، تصادفات شهر و افزایش ضریب امنیت افراد مؤثر باشد ولی شرط کافی نیست و می‌بایست دستگاه انتظامی با قوت بیشتری با خاطیان برخورد نماید.
 
پوردهقان اردکان با اشاره به رشد حوادث جرحی و فوتی تصادفات موتورسواران، بیان داشت: برخورد جدی و قاطعانه با موتورسواران بخصوص نوجوانانی که بدون گواهینامه و با تفریحات ناسالم اتفاقات ناگواری را به همراه دارند می‌بایست صورت گیرد.
 
وی پیشنهاد کرد کارگروهی زیرمجموعه شورای ترافیک با حضور آموزش پرورش، پلیس راهور، شهرداری و شورای شهر تشکیل شود تا ضمن بررسی وضعیت دانش‌آموزان موتورسوار در مدارس نسبت به آموزش و فرهنگ‌سازی و سپس با خاطیان برخورد صورت گرفته و به شورای ترافیک گزارش ارائه شود.
 
معاون فرماندار اردکان ادامه داد: ساماندهی بلوار ورودی شهر اردکان و روستای ترک‌آباد به دلیل مسائل فنی طول کشیده و با توجه به اینکه ورودی شهر اردکان و استان یزد محسوب می‌شود حائز اهمیت و توجه دوچندان است.
 
پوردهقان ادامه داد: با پی‌گیری‌های صورت گرفته مبلغ ۴ میلیارد ریال از محل ماده ۵۵ بودجه به این طرح تخصیص‌یافته است که امیدواریم عملیات اجرایی آن اوایل تیرماه آغاز شود.
 
معاون فرماندار اردکان در پایان صحبت‌های خود با تأکید بر اینکه همه باید تلاش کنیم تا مسائل و مشکلات ترافیک شهرستان برطرف شود افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌بایست با بررسی نواقص و نیازها و با همکاری همه‌جانبه در رفع مشکلات ترافیکی شهرستان اقدام نمایند.