جلسه شورای اداری شهرستان طبس برگزار شد

عصر دیروز جلسه شورای اداری شهرستان طبس به ریاست کیانی مقدم فرماندار طبس در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این جلسه که مدیران و مسئولان ادارات و نهادهای شهرستان طبس حضور داشتند، امام جمعه ، دادستان ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس ، مدیر جهاد کشاورزی ، رئیس امور آب و فاضلاب شهری ، رئیس امور برق طبس هر کدام به بیان مسائل مهم شهرستان و گزارش عملکرد پرداختند.

کیانی مقدم فرماندار شهرستان طبس در این جلسه ضمن تشکر از سفر ریاست جمهوری اسلامی، وزیر صنایع و معادن ، استاندار یزد و سایر مسئولین و مدیران به شهرستان طبس و افتتاح پروژه مهم معدن مکانیزه و کارخانه زغالشویی از تلاش های مدیران و ادارات در مناسبتهای مختلف خصوصاً سفر مقام معظم رهبری به استان یزد ، سفر رئیس جمهور محترم ، ۵ اردیبهشت ماه و ارتحال حضرت امام (ره) تقدیر و در ادامه خانم برهانی مشاور فرماندار در امور بانوان ، محمد نصیری مشاور جوان فرماندار و چندین نفر از مسئولین ادارات که به تازگی منصوب گردیده اند را معرفی نمود.

ایشان با اشاره به مسائل و مشکلات اشاره شده در جلسه از دستگاه های اجرایی خواست و تاکید نمود که در استخدام و گرفتن نیرو چه بصورت دولتی و چه از طریق بخش خصوصی بایستی افراد بومی در اولویت جذب باشند.

فرماندار طبس در خصوص وضعیت زمین بیمارستان که از مطالب مورد اشاره امام جمعه در این جلسه بود گفت : در سفر اخیر وزیر محترم صنایع و معادن موضوع پیگیری شد که وزیر محترم و دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران جهت واگذاری چندین هکتار از زمین های واحد زغالسنگ طبس به منظور ساخت بیمارستان اعلام آمادگی نمودند که ان شاء الله با همکاری واحد زغالسنگ طبس این موضوع به زودی تحقق یابد.

کیانی مقدم با اشاره به خشکسالی و مشکل آب و برق با تاکید بر صرفه جویی از دستگاه های ذیربط خواست که به منظور رعایت صرفه جویی در آب،جهت آبیاری مناسب زمین های کشاورزی و کشت محصولات مقاوم به خشکی توسط کشاورزان اقدام لازم را به عمل آورند. 

وی از ابلاغ دستور العمل جدید اعطای تسهیلات به بانک ها خبر داد و بیان داشت : برابر آخرین تصمیمی که اتخاذ شده مقرر گردیده است تا مبلغ ۱۵ میلیون تومان خود بانک ها اقدام نمایند و بالاتر از مبلغ مذکور تا ۷۰ میلیون تومان با تصویب کارگروه اشتغال شهرستان و مبالغ بالاتر با تصویب کارگروه استان صورت پذیرد.

ایشان در ادامه به موارد زیر اشاره و تاکید نمود:

- ضرورت اطلاع رسانی در خصوص عملکرد طرح ها و پروژه های مختلف دستگاه های اجرایی بویژه مصوبات سفر مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری

- تلاش ادارات برای انعکاس به موقع مشکلات به ادارات کل و پیگیری مجدانه برای رفع آنها و جذب امکانات و اعتبارات و نیز اطلاع رسانی ظرفیت های قانونی که در جهت خدمت بیشتر به مردم در اختیار مدیران است

- ضرورت صرفه جویی در هزینه های جاری خصوصا آب ، برق و سوخت

- ضرورت پاسخگویی به مکاتبات شوراهای اسلامی و دهیاران در اسرع وقت

- اقدام ادارات جهت ذخیره سازی سوخت در طول تابستان به دلیل مشکلات سال گذشته

- ضرورت توجه ویژه به ایثارگران مخصوصاً خانواده معظم شهدا در ادارات و نهادها و اهتمام کامل در جهت حل مشکلات این عزیزان

- اهمیت فعالیت های بسیج سازندگی و لزوم همکاری کلیه ادارات و نهادها با ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس