هم‌زمان با دهه کرامت
هم‌زمان با دهه کرامت و روز دختران جشن دختران خورشید ۴ با حضور فرماندار اردکان و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد در اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این مراسم، یکی از وظایف اصلی متولیان امور بانوان و خانواده را برگزاری جشن‌های شاد با هدف هم‌گرایی و تألیف بیش‌تر خانواده‌ها عنوان کرد و گفت: امروزه دختران ما باید مطالبه‌گر و پرسش‌گر تربیت شوند و این موضوع باید به عنوان یکی از ضروریات نهادینه شود.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و استعدادهای بانوان و دختران، جهت‌دهی و استفاده از این پتانسیل‌ها را ضروری دانست و گفت: با توجه به شرایط پیش‌آمده در جامعه و امکان بروز توانمندی‌ها، متولیان باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب، به شناسایی توانمندی‌های دختران بپردازند.
 
وی تصریح کرد: دختران باید بتوانند در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به ویژه عرصه‌های مدیریتی، با انگیزه و قوی ورود کنند.
 
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری یزد نیز در ادامه با تقدیر از عوامل برگزارکننده این مراسم گفت: نام‌گذاری روز دختر، سنت نیکویی است که می‌تواند باعث الگوسازی برای نسل‌های بعدی شود.
 
رقیه کرمانیان خاطرنشان کرد: احترام و تکریم زن در جهان اسلام برخاسته از سنت پیامبر (ص) و تعظیم ایشان به بانوان است و زنان نیز با حفظ عفاف و کسب علم و توانمندی این نگاه را گسترش دادند.
 
در این جشن از دختران نمونه شهرستان اردکان در حوزه‌های مختلف ادبی، هنری، ورزشی، علمی و... با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.