در نشستی به مناسبت هفته ارتباطات مطرح شد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در نشست با معاون نگهداری و بهره‌برداری شرکت مخابرات استان یزد، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اردکان، اظهار داشت: دنیای کنونی عصر گسترش ارتباطات و انفجار اطلاعات است.
 
فرماندار اردکان افزود: سیاست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است که این مهم سال‌ها پیش باید اتفاق می‌افتاد چراکه دنیای امروز دنیای گسترس ارتباطات و سرعت در انتقال داده‌هاست.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات باید بتواند برای ارائه خدمات مناسب با مردم ارتباط برقرار کند و یکی از جنبه‌هایی که بسیاری از مشکلات ارتباطی سازمان‌ها را می‌تواند مرتفع سازد، رسانه‌ها هستند.
 
وی افزود: رسانه‌ها‌ به‌عنوان زبان گویای مردم و پل ارتباطی سازمان‌ها با افراد جامعه دریچه‌ای برای سخن گفتن سازمان‌ها در مورد اهداف و برنامه‌های خویش محسوب می‌شوند.
 
هادی مقیمی با تأکید بر اینکه مخابرات برای ماندن در عرصه رقابت‌ها باید اعتمادسازی کند، مطرح کرد: ایران یک کشور مذهبی است و مردم ما اعتقادات دینی دارند، مردم را باید محرم و صاحب کشور بدانیم و اعتماد آن‌ها را جلب کنیم.
 
فرماندار اردکان در پایان صحبت‌های خود گفت: با توجه به فراگیر شدن شبکه‌های مجازی و در دسترس بودن این شبکه در بین اکثریت جامعه باید پذیرفت که در شرایط موجود، هر شهروند یک رسانه است.
 
در این دیدار معاون نگهداری شرکت مخابرات استان یزد به شعار روز ارتباطات با عنوان «داده‌های عظیم برای تأثیر بزرگ» اشاره کرد و گفت: این شعار در راستای افزایش سرعت ارتباط و حجم دیتا در دنیا انتخاب‌شده است.
 
علی‌اکبر رئیس‌زاده با بیان اینکه در سال گذشته همه سایت‌های مخابراتی شهر اردکان به 4G ارتقا یافته‌اند از بسترسازی برای ورود پروژه FTTH به استان یزد خبر داد.
 
وی در تشریح این فنّاوری خاطرنشان کرد: در پروژه FTTH به‌جای کابل‌های مسی فیبر نوری به منازل مردم می‌رسد و این موضوع سرعت انتقال داده و حجم دیتا را به میزان قابل‌توجهی افزایش خواهد داد.
 
معاون بهره‌برداری شرکت مخابرات استان یزد افزود: خوشبختانه براثر توافقنامه برجام گشایش‌های خوبی در حوزه ارتباطات و رفع تنگناهای موجود اتفاق افتاد و تجهیزات مخابراتی از کشورهای اروپایی وارد کشور شده است.
 
رئیس‌زاده مطرح کرد: در شرایط پس از برجام، پروژه بستر انتقال ارتباطات توسط شرکت مخابرات ایران با سرمایه‌گذاری بیش از ۴۰ برابری انجام‌شده و به مبلغ ۲۰ میلیارد تومان در استان رسیده است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: در سطح شهرستان اردکان برای تأمین تلفن مسکن مهر ۲ و مسکن بهزیستی مرحله فیبرکشی انجام شده و تجهیزات موردنیاز نیز مستقرشده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان خردادماه سال جاری تلفن به متقاضیان در این دو شهرک واگذار شود.