معاون فرماندار اردکان خبر داد
معاون فرماندار اردکان در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی مزرعه خورشیدی اردکان گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و میزان بالای ساعات آفتابی شهرستان اردکان، تولید انرژی پاک از انرژی خورشیدی در اولویت سرمایه‌گذاری قرار گرفته است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان مصطفی پوردهقان افزود: با درنظرگرفتن ظرفیت پست‌های برق شهرستان تاکنون ۱۶ مجوز در این حوزه صادر شده و جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی نیز صورت گرفته است.
 
وی این پروژه را اولین پروژه‌ای دانست که مراحل واگذاری زمین، دریافت مجوز سانا و عقد قرارداد خرید تضمینی برق در آن انجام شده است و با مشارکت یک شرکت آلمانی به بهره‌برداری خواهد رسید.
 
پوردهقان گفت: این پروژه در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار و با سرمایه‌گذاری نزدیک به ۴۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه‌گذار داخلی آغاز شده و تا پایان بهمن‌ماه سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
 
معاون فرماندار اردکان تصریح کرد: شهرستان اردکان به‌دلیل میزان بالای ساعات آفتابی و دارابودن دو بخش و منطقه محروم و نیز فراهم‌بودن زیرساخت‌های لازم، مورد توجه و علاقه سرمایه‌گذاران است.
 
وی خاطرنشان کرد: پروژه‌های تولید انرژی پاک به‌دلیل عدم نیاز به آب، نداشتن آلایندگی‌های زیست‌محیطی و قرارگرفتن در حوزه انرژی سبز و کمک به حفظ محیط‌زیست جزو اولویت‌های سرمایه‌گذاری شهرستان قرارگرفته است.
 
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری یزد نیز در حاشیه این بازدید با بیان این‌که تهیه نقشه جامع سرمایه‌گذاری استان در دستور کار قرارگرفته؛ گفت: استان یزد در حوزه جلب مشارکت سرمایه‌گذاران از استان‌های پیشتاز کشور است.
 
سیدحسین دشتی راه‌اندازی مزرعه خورشیدی اردکان را اقدامی مهم در کاهش آلایندگی و تولید انرژی پاک دانست و از آن به عنوان یکی از پروژه‌های حوزه اقتصاد مقاومتی یاد کرد.
 
وی افزود: تمام تلاش خود را برای اجرایی‌شدن این پروژه و رفع موانع قانونی خواهیم کرد.
 
گفتنی است صبح دیروز معاون فرماندار اردکان به اتفاق دشتی، مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری یزد از عملیات اجرایی مزرعه خورشیدی اردکان بازدید کردند.