در آستانه سی امین سالگرد شهادت استاد مطهری
معلم نامی آشنا وعزیز است که خاطرات بهترین روزهای عمر انسان را تداعی می نماید و قلم خاطره ،این روزها روی ذهن های همه یادگاری های زیبا می نویسد راستی هوای روز معلم آنقدرلطافت دارد که از گلبوسه های شاگردان که بر دست معلمینشان می گذارند گلستانی ساخته و در این گلستان لاله یاد شهید مطهری بیشتر از همه گل نمایی میکند وشمیم خوش گلهای باغ تعلیم در این ایام بهتر مشام نوازی می نماید واین بهانه ایست که همه ساله در سالگرد شهادت معلم فرزانه استاد شهید مطهری همگان حق شاگردی را به جا آورده واین هفته را بزرگ بدارند.
بمناسبت بزرگداشت هفته معلم و بازبینی برنامه های این هفته در جلسه ای که بدعوت سازمان تبلیغات برگزار شد نهادهای مختلف برنامه های خود را اعلام نمودند .
در این جلسه که با حضور شهردار وکارشناسان ادارات فرمانداری ،سازمان تبلیغات ،آموزش وپرورش ،سپاه ،ارشاد و دانشگاه آزادو نماینده مرکز نشر آثار شهید مطهری  برگزار شد برنامه های این هفته با محوریت آموزش وپرورش تبیین گردید .
همفکری وبازبینی جهت ارتقا محتوای برنامه ها و جلوگیری از انجام برنامه های موازی از دیگر اهداف این جلسه بود .
اداره آموزش وپرورش با تقسیم برنامه ها در دوبخش جنبی وعمومی از برگزاری همایش تجلیل از معلمان شهرستان در دونوبت خواهر وبرادردر محل کانون امام خمینی (ره) خبر داد و برنامه هایی نظیر مسابقات کتابخوانی ،به صدا درآوردن زنگ سپاس ،دیدار جمعی از معلمین با امام جمعه ،برگزاری مسابقات ورزشی تنیس روی میز ودوچرخه سواری ،دیدار با خانواده های معلمین شهید و برگزاری نمایشگاه کتاب را مصوب ساخته است .
سازمان تبلیغات با اعزام مبلغ به مدارس و مناطق محروم خصوصا روستاها ،تهیه بروشور یاد استاد ،و برگزاری همایش تجلیل از معلمین نمونه قرآنی و همچنین تبلیغ وتشویق کاربران فضاهای مجازی جهت ارتباط با سایتهای مختص به آثار شهید مطهری در بزرگداشت این هفته سهیم است ودفتر نشر آثار شهید مطهری هم قرار است با برپایی نمایشگاه های مختلف کتاب از آثار استاد و همچنین تدوین جملات زیبا مرتبط با شهید مطهری وروز معلم این هفته را گرامی بدارد .

برگزاری همایش استاد مطهری در دانشگاه آزاد وبرنامه تجلیل از مقام معلم در حوزه علمیه خواهران وبرگزاری همایش روزی به یاد دیروز در ادارات شهرستان همچنین غبار روبی قبور مطهر شهدا در آخرین روز هفته معلم بخشی از برنامه های این هفته است که توسط آموزش وپرورش و سایر ارگانها اجرا خواهد شد .