فرماندار اردکان در نشست با اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم شهر اردکان

فرماندار اردکان در دیدار با اعضای دوره چهارم و منتخبان مردم در دوره پنجم شورای اسلامی و شهردار اردکان اظهار داشت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا با توجه به ارتباط مستقیم با زندگی مردم به‌عنوان یکی از مهم‌ترین انتخابات‌ها مطرح است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی ضمن تقدیر و قدردانی از خدمات و زحمات اعضای شورای چهارم و شهردار اردکان، افزود: عملکرد خوب و صادقانه، رفتار صحیح با مردم و خدماتی که در راستای توسعه و سازندگی شهر و کشور صورت می‌گیرد در حافظه مردم باقی می‌ماند.

 

وی با بیان اینکه هر مدیری در کنار تمام نقاط قوت در عملکردش دارای نقص‌هایی نیز هست و شورای پنجم نیز قطعاً بدون نقص نخواهد بود؛ بیان داشت: همان‌گونه که عملکرد شورای چهارم مورد نقد رسانه‌ها و مطبوعات و صاحب‌نظران قرار گرفت، شورای پنجم نیز مستثنی نخواهد بود.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: باید از نقد عالمانه و منصفانه که به بهبود عملکرد کمک می‌کند استقبال کرد اما متأسفانه برخی از افراد مسیر نقد را اشتباه پیش‌گرفته‌اند.

 

فرماندار اردکان با توصیه به این‌که اعضای شورای پنجم از تجربیات شورای چهارم استفاده کنند؛ مطرح کرد: با توجه به امکانات و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت مرمت بافت تاریخی اردکان یکی از مهم‌ترین اقدامات شورای چهارم است که تلاش خود را برای حفظ شناسنامه و هویت این شهر به کار بست.

 

وی با اشاره به اینکه نقدهایی هم به عملکرد این دوره از شورا وارد است؛ تأکید کرد: در اجرای بعضی از پروژه‌ها برنامه‌ریزی بهتری لازم بود که می‌توانست منسجم‌تر و بهتر عمل شود.

 

فرماندار اردکان گفت: با ورود و حضور افراد باتجربه و متخصص در دوره پنجم شورای اسلامی شهر اردکان انتظار می‌رود این شورا با برنامه‌ریزی بهتر نقاط ضعفی را که وجود دارد برطرف کند و با توجه به امکانات و درآمد محدود برنامه‌ریزی بهتری ارائه دهد.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با تأکید بر این‌که لازم است از حرکات احساسی پرهیز شود؛ خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد حقی از مردم تضییع شود.

 

وی با رد صریح و قاطع پیشنهاد تغییر نام یکی از میدان‌ها که توسط یکی از حاضران در جلسه مطرح شد گفت: این‌گونه اظهارنظرها و تصمیمات، احساسی است و مدیریت این مباحث که در سطح کلان شهرستان است برعهده نهادهایی مانند فرمانداری است و البته اعضای شوراها می‌توانند در اتخاذ تصمیم بهتر راهکار و مشاوره بدهند.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان همچنین با یادآوری ورود برخی اعضای شورا به مباحثی مانند پیگیری مسائل محدوده شهری و مرزی در ایام انتخابات، آن‌را صرفاً در حیطه اختیارات و وظایف وزارت کشور دانست و افزود: شوراها نباید با حرکات احساسی که بعضاً با اهداف خاص صورت می‌گیرد به این موارد ورود کنند.

 

وی با بیان این‌که کمبود منابع درآمدی و مالی یکی از جدی‌ترین چالش‌های پیش‌روی شورای پنجم است؛ اظهار داشت: باید ضمن پرهیز از سرمایه‌گذاری در شهرهای دیگر، تمرکز سرمایه‌گذاری به سمت مشارکت در واحدهای صنعتی شهر اردکان هدایت تا منجر به ایجاد درآمد برای جبران کمبودها گردد.

 

هادی مقیمی با بیان اینکه شورا فقط مختص به عملکرد عمرانی نیست بلکه باید به فکر مهندسی صحیح فرهنگی شهر باشد؛ بیان داشت: کمیسیون فرهنگی شورای شهر باید با توجه به منابعی که در دست دارد و با هماهنگی ارگان‌های مرتبط فرهنگی و اجتماعی دولت برنامه‌ریزی لازم و بیشتری را انجام دهد.

 

وی با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای قبل نیست؛ افزود: جابجایی جمعیت‌ها و تبادل فرهنگ‌ها با سرعت ادامه دارد و نمی‌توان دروازه شهر را بست تا هیچ‌کس وارد شهر نشود.

 

فرماندار اردکان با بیان اینکه نظریه‌ی گفتگوی تمدن‌ها برخاسته از فرهنگ غنی اردکان بود؛ تأکید کرد: باید توان تأثیرگذاری خود را بالا ببربم زیرا اردکان همواره در طول ادوار مختلف تأثیرگذاری خود را در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی نشان داده است.

 

عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به تعطیلی دو واحد صنعتی در سال گذشته، گفت: خط قرمز ما سلامت مردم و محیط‌زیست و هوای سالم است و به‌هیچ‌عنوان کوتاه نمی‌آییم؛ ضمن این‌که نمی‌توان جلوی توسعه صنعتی را گرفت اما می‌توان با مدیریت هدفمند تعامل خوبی را بین شهرستان و صنایع برقرار کرد.

 

فرماندار اردکان در پایان گفت: تمام مصوبات شورای اسلامی شهر در کمیته انطباق فرمانداری با قانون تطبیق داده می‌شود.