معاون فرماندار اردکان:
معاون فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی برگزاری هفته دفاع مقدس ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: در راستای فرمایشات داهیانه رهبر حکیم انقلاب مبنی بر پاسداشت هفته دفاع مقدس با محوریت آگاه‌سازی نسل جوان ضروری است با برنامه‌ریزی صحیح توسط دستگاه‌های متولی در این ایام نسبت به تنویر افکار عموم مردم بخصوص نسل جدید اقدام نمود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، «مصطفی پوردهقان اردکان» اظهار داشت: نسل جدیدی که نه جنگ را درک کرده و نه مسائل بعد از آن را مشاهده کرده است اکنون به‌واسطه دنیای آزاد اطلاعات در معرض بسیاری از روایات وقضاوت‌هایی قرار می‌گیرد که گاهی توسط برخی جاهلان یا بدخواهان به‌صورت ناصحیح ارائه شده است.
 
وی عنوان کرد: چنین نسلی نمی‌بایست رها شود و جامعه امروز ما نیازمند آن است که تصویر و تصوری واقعی از ضرورت دفاع از میهن و آرمان‌های نظام و شرایط فعلی دنیای اسلام و اوضاع منطقه ارائه و به سؤالات و مسائل این حوزه پاسخ صحیح داده شود.
 
معاون فرماندار اردکان تصریح کرد: صرف انجام برنامه‌های کلیشه‌ای و بخشنامه‌ای در این زمینه کفایت نخواهد کرد و باید در حوزه‌های مختلف از جمله حضور در میان دانش‌آموزان و دانشجویان، و ارائه تفسیر واقعی و عقلانی از دفاع مقدس ۸ ساله ایران نسبت به تنویر اذهان نسل جدید اقدام شود.
 
وی با اشاره به اهمیت نعمت امنیت به‌عنوان زیرساخت شکل‌دهی و اجرایی‌شدن سایر بخش‌های اقتصادی و فرهنگی عنوان کرد: گران‌بهاترین کالای یک جامعه امنیت جسمی و روانی است که قطعاً سیاست گذاری صحیح در جهت تداوم آن نقش اساسی دارد.
 
پوردهقان اردکان ادامه داد: اینکه سیاست فعلی نظام حضور مستشاری در سنگرهایی خارج از مرز و دفاع از حرمین شریفین سوریه و عراق است نشان از دید بلند رهبری فرزانه انقلاب در راستای تأمین امنیت پایدار دین و میهن اسلامی دارد.
 
وی با تکریم مدافعان حرم که در جهت تأمین امنیت مرز و بوم عقیدتی و ملی شجاعانه دفاع می‌کنند؛ از تمامی دستگاه‌های مرتبط خواست در این زمینه تمام همت و تلاش خود را بکار گیرند.
 
در ادامه جلسه سایر اعضا با ارائه نظرات به تبادل نظر در خصوص اجرای هرچه باشکوه‌تر برنامه‌های هفته دفاع مقدس پرداختند و برنامه‌های پیش بینی‌شده از سوی کمیته برگزاری هفته دفاع مقدس مشخص شد.
 
رژه و نمایش اقتدار نیروهای مسلح، بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها با نام و یاد شهدای هشت سال دفاع مقدس، برگزاری نشست‌های معرفتی با عنوان حماسه ماندگار در مدارس شهرستان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، اجرای مسابقات فرهنگی، هنری و ورزشی، برنامه شب خاطره در هیئت‌های مذهبی، برگزاری یادواره شهدای شهرستان، صبحگاه نیروهای مسلح، شب شعر، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس و مدافعان حرم از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در اردکان اعلام شده است.