مدیر کل آموزش و پرورش در جلسه شورای آموزش و پرورش اردکان :
     به گزارش خبرنگار مهر در اردکان در جلسه ای که روز چهارشنبه  با حضور امام جمعه ،فرماندار،  کارشناس ارشد شورای آموزش و پرورش استان و اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان اردکان در محل اداره اردکان برگزار گردید،
"محمد کاظم رحیمی نژاد" مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن اشاره به صبغه فرهنگی شهر اردکان گفت: اردکان همواره کانون علم ،ادب ،خرد و فرهنگ ناب ایرانی، اسلامی بوده و موفقیت دانش آموزان این شهرستان در آزمون سراسری در طی چند سال متوالی و همچنین برتری آنان در المپیادها و جشنواره های علمی استان و کشور نشان از توانمندی شهرستان در پرورش نخبگان علمی، دانشگاهی و فرهنگی دارد.
     وی آموزش و پرورش اردکان را مجموعه ای موفق دانست و گفت: کسب رتبه نخست شورای آموزش و پرورش این شهرستان در استان در سال 1388و اعطای لوح تقدیر وزیر آموزش و پرورش و استاندار محترم به اعضای این شورا نشان از کارکرد صحیح ،اصولی و برنامه ریزی شده این شورا دارد و انشاالله در سال های آتی نیز شاهد کسب چنین موفقیت هایی توسط این شورا و اعضای آن باشیم.
     محمد کاظم رحیمی نژاد با بیان اینکه از ابتدای سال تحصیلی 91-90 مراکز پیش دبستانی به صورت غیرانتفاعی اداره خواهد شد، اضافه کرد: از این پس قرارداد مربیان پیش دبستانی مستقیما با مراکز پیش دبستانی غیرانتفاعی منعقد می شود اما آموزش و پرورش نظارت همه جانبه و دقیقی برفعالیت ونوع ارائه خدمات توسط این مراکز خواهد داشت.
     وی بر لزوم تعیین اجاره بهای کارشناسی شده مراکز استیجاری غیرانتفاعی تاکید کرد و ادامه داد: هزینه ثبت نام کودکان در این مراکز می بایست براساس توانایی اقشار کم درآمد تعیین گردد و از اخذ هزینه های اضافی به بهانه و توجیهات مختلف جلوگیری به عمل آید.
     وی از تشکیل موسسات حقوقی به منظور ادامه فعالیت مربیان پیش دبستانی به عنوان یک راهکار مناسب و اصولی، استقبال و اظهار امیدواری کرد: مربیان پیش دبستانی در صورت امکان و برخورداری ازشرایط و توان مالی به تاسیس این موسسات بپردازند و آموزش و پرورش استان نیز در حد توان از آنان حمایت خواهد کرد.
     مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین اداره و مدیریت مدارس به صورت هیات امنایی را یکی از اقدامات سازمان یافته و کارشناسی شده وزارت آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: تجربه ما در این مدت نسبتا کوتاه حکایت از موفقیت این طرح در اداره مدارس وارتقا کیفیت آموزشی دانش آموزان دارد و انشاالله با ایجاد انگیزه لازم در مسولین مدارس و محصلین و تعامل هر چه بهتر این گونه مدارس با یکدیگر شاهد موفقیت های بیشتری نیز خواهیم بود.
     وی افزود: از آنجا که بیشتر مدارس شهر اردکان در زمره مدارس خاص و هیات امنایی محسوب می شوند، افزایش منطقی شهریه این مدارس اجتناب ناپذیر است.
    وی تاکید کرد: شهریه این گونه مدارس می بایست براساس ضوابطی معین افزایش یابد و در مقابل به دانش آموزان خدمات آموزشی ، فرهنگی تفریحی و تغذیه ای ارائه شود، تا اولیا بدانند در ازای ارائه چه خدماتی به فرزندانشان می بایست این هزینه مازاد را بپردازند.
     در ادامه این نشست فرماندار اردکان نیز از افزایش شهریه مدارس خاص انتقاد کرد و گفت:این مسئله برخلاف سیاست های عدالت محورانه دولت و تلاش مسولین در جهت کاهش و هدفمندسازی قیمت ها است و اکثر مردم توانایی پرداخت این هزینه مازاد را ندارند و با این رویکرد زمینه نارضایتی آنان فراهم می شود.
     احمد کمالی قرار دادن حداقل 35 دانش آموز در یک کلاس را باعث کاهش سطح آموزش پذیری دانش آموزان و از بین رفتن ارتباط نزدیک و اصولی بین معلم و محصل دانست و افزود: باید زمینه ای ایجاد شود که دانش آموز با طیب خاطر و در کمال آرامش و آسایش، دروس آموزشی را فراگیرد و معلم نیز بتواند با توجه و وقت کافی علاوه بر پاسخگویی به نیازهای آموزشی وی، وضعیت روحی و روانی او را هر روز رصد و ارزیابی نماید.
     فرماندار اردکان همچنین از مبنا قراردادن اقشار متمکن در برنامه ریزی ها و تعیین سقف هزینه های ثبت نام وخدمات کمک آموزشی گله کرد و تصریح نمود: چون فرزندان فرهنگیان به صورت رایگان از مدارس خاص و غیرانتفاعی استفاده می کنند، طبیعتا دغدغه آنچنانی در این خصوص ندارند، اما ضروری است برنامه ریزی ها بر مبنای توان اقتصادی اقشار متوسط رو به پایین و مستضعف جامعه انجام شود.
     براین اساس افزایش 30 درصدی هزینه ثبت نام مدارس خاص با شور و نظراعضا از دستور کار خارج گردید و مقرر گردید تصمیم شورا مبنی بر کاهش شهریه پایه های مختلف به هیات امنای مدارس غیرانتفاعی ابلاغ شود.
     توسعه مدارس هیات امنایی ،برنامه ریزی جهت رشد آموزشی و پرورشی دانش آموزان مقطع راهنمایی ، تشکیل کلاس های پیش دبستانی به صورت غیرانتفاعی و برپایی کلاس های آمادگی ورود به مقطع متوسطه در مدارس متوسطه از تصمیمات و مصوبات مهم این نشست بود.
     در پایان نیز لوح تقدیر وزارت آموزش و پرورش و استانداری یزد به اعضای شورای آموزش و پرورش سال 1388اهدا گردید و رحیمی نژاد از خدمات امام جمعه اسبق اردکان حجت الاسلام دیداری به خاطر حمایت های همه جانبه و پیگیری مجدانه در رفع مسائل و مشکلات آموزش و پرورش شهرستان تجلیل نمود.
     در خاتمه این نشست چند ساعته، محمد کاظم رحیمی نژاد به اتفاق گروه همراه از پژوهش سرای جوان اردکان بازدید کرده و از نزدیک با فعالیت های آن آشنا شدند.