رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اردکان گفت:شرکت کنندگان در این جشنواره تئاتر خود را در سه سالن شهرستان برگزار خواهند کرد.
فریده حائری در گفتگو با خبرنگار ایرنااظهار داشت: شهرستان اردکان از تاریخ 27 الغایت 29 آبان ماه سال جاری میزبان جشنواره تئاتر استان یزد خواهد بود که این جشنواره در 3 سالن آمفی تئار مجتمع آیت ا.. خاتمی،تالار فرهنگ(که در مجموعه کتابخانه فاضل افتتاح خواهد شد) و سالن اجتماعات هلال احمر برگزار خواهد شد.
وی افزود آثار جشنواره گزیده ای از تئاترهای استان است که به مدت 3 روز به رقابت می پردازند و در نهایت کارهای برگزیده به جشنواره منطقه ای و جشنواره فجر معرفی خواهند شد.
وی علت انتخاب شهرستان اردکان به عنوان برگزارکننده این جشنواره را سابقه و پیشینه این شهرستان در زمینه هنر تئاتر عنوان کرد و گفت: تا کنون 18 متن به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که در حال بازبینی است و پس از طی این مرحله مشخص خواهد شد چند گروه به این جشنواره راه خواهند یافت.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان اردکان در سالهای73 و 78 میزبان جشنواره تئاتر استان بوده است و در سال 79 میزبان برگزاری جشنواره تئاتر کودک مهر و در سال 83 میزبان اولین جشنواره تئاتر استانی خانواده و 84در سال میزبان جشنواره تئاتر شهرستان اردکان بوده است.
شایان ذکر است: گروههای نمایشی اردکان تا به حال دو مرتبه به جشنواره بین المللی فجر راه یافته اند.