فرماندار اردکان
 فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی طرح هجرت با تبیین خدمات ارزشمند بسیج به انقلاب و کشور در حوزه‌های مختلف، اظهار داشت: هدف و رسالت اصلی بسیج سازندگی تلاش برای ساختن مناطق محروم است و در این امر همه واحدهای بسیج برای سازندگی کشور بسیج شوند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی افزود: بسیج سازندگی می‌تواند با پیوند دادن اقشار مختلف با یکدیگر به ساخت هر چه بیشتر کشور کمک کنند.
 
وی با بیان اینکه بسیج و مردم در هشت سال دفاع مقدس بیشترین نقش را ایفا کردند؛ گفت: بسیج یک نهاد خوش‌نام است که با تدبیر مقام معظم رهبری بر خوش‌نامی آن افزوده خواهد شد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با اشاره به بیان مقام معظم رهبری که در بسیج مجموعه از پاک‌ترین، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور درراه اهداف متعالی این ملت و برای کمال و به خوشبختی رساندن این مردم جمع شده‌اند؛ مطرح کرد: بسیج یک فرهنگ، گفتمان و یک ایدئولوژِی اصیل است که حدومرز نمی‌شناسد، بسیجی ثبت‌نام ندارد و بسیجی بودن به ویژگی‌های والای اخلاص و تقوا بستگی دارد.
 
هادی مقیمی با اشاره به اینکه بسیج باید در حوزه‌های مختلف ازجمله سازندگی تلاش کند؛ بیان داشت: کشور نیازمند سازندگی است و چه‌بهتر که بخشی از این سازندگی با تفکر بسیجی انجام شود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: اردوهای هجرت می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب و پرهیز از موازی کاری و در جهت اقدام رفع نیازها باعث ارائه خدمات و تحول بیشتر در روستاها شود و اثرهای بسزایی را به همراه داشته باشد.
 
فرماندار اردکان در پایان افزود: اردوهای هجرت باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب باعث تقویت امید و نشاط روستاییان و انسجام ملی شود.
 
همچنین در ادامه جلسه جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج ضمن ارائه گزارش عملکرد از اردوهای جهادی سال گذشته شهرستان اردکان گفت: بسیج سازندگی با ایجاد محیطی سالم، شاداب و بانشاط برای جوانان در عرصه‌های کار و فعالیت باعث روحیه تعاون و همکاری و مشارکت‌پذیری در بین جوانان و ایجاد ارتباط با روستائیان شده و در فعالیت‌های عمرانی و زیر بنایی با حضور گسترده و پرشور جوانان در عرصه‌های سازندگی تسریع شده است.
 
حسین هاتفی افزود: از اهداف طرح هجرت می‌توان به غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان در عرصه‌های سازندگی، رسیدگی به مناطق محروم و سازندگی کشور و خدمات‌رسانی به مناطق محروم و روستاها، کمک به دولت در امر سازندگی کشور اشاره کرد.
 
وی با بیان اینکه پروژه‌های مختلف در طرح هجرت با هزینه‌های بسیار کمی و در زمان مناسب به‌خوبی اجرا می‌شوند؛ اظهار داشت: بسیج سازندگی دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای عمران و آبادانی مناطق مختلف است که دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید برای اجرای بهتر طرح‌ها به بسیج سازندگی کمک کنند.