هادی مقیمی در جلسه هماهنگی تشکیل شورای پدافند غیرعامل شهرستان
فرماندار اردکان در جلسه هماهنگی تشکیل شورای پدافند غیرعامل شهرستان با اشاره به گستردگی جغرافیایی حائز اهمیت شهرستان اردکان و قرار داشتن آن بر ساحل کویر مرکزی ایران، اظهار داشت: آموزش به همه اقشار مهم‌ترین وظیفه پدافند غیرعامل در حوزه‌های مختلف است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با بیان اینکه موفقیت پدافند غیرعامل در گرو هماهنگی و همکاری همه نهادها، دستگاه‌ها و مردم است؛ افزود: مخاطب گفتمان در بخش پدافند غیرعامل نباید تنها سازمان‌های دولتی باشند بلکه با آموزش و فرهنگ‌سازی مردم را نیز باید وارد گفتمان پدافند غیرعامل کرد.
 
رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان بیان داشت: باید گفتمان پدافند غیرعامل را به گفتمان ملی تبدیل کرد تا هر شهروند ایرانی بتواند در مقابل تهدیدات خارجی یا حوادث دیگر از خود مراقبت کند.
 
وی گفت: پدافند غیرعامل عملیاتی بدون استفاده از ابزار نظامی است که با هدف مقاوم‌سازی در حوزه‌های مختلف از آن بهره‌گیری می‌شود.
 
فرماندار اردکان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که اهمیت پدافند غیرعامل باید برای مسئولین شناخته‌شده باشد؛ تأکید کرد: دستگاه‌های متولی ازجمله شهرداری، استاندارد، نظام‌مهندسی و ادارات خدمات‌رسان دستورالعمل پدافند غیرعامل را مدنظر قرار دهند تا جان مردم حفظ شود.
 
هادی مقیمی افزود: پدافند غیرعامل تشریفاتی نیست بلکه پشتوانه اقتدار ملی و پایدارترین روش دفاع است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان با تبیین سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در حوزه محیط‌زیست، مطرح کرد: در سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری در حوزه محیط‌زیست توجه به فناوری‌های نوین، الگوی رویکرد استفاده از فناوری‌های نوین سازگار با محیط‌زیست و توجه جدی به حوزه پدافند غیرعامل نیز لحاظ شده که ما باید پدافند زیستی را موردتوجه قرار دهیم.
 
در ادامه این نشست کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استانداری یزد به بیان ویژگی‌ها، ساختار و وظایف دستگاه‌های مختلف شهرستان در این حوزه پرداختند.
 
گفتنی است شورای پدافند غیرعامل شهرستان اردکان به‌زودی تشکیل می‌شود.