معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار، مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در این شهرستان آغاز شد.
 
رقیه کرمانیان در نشستی با تعدادی از بانوان افزود: این طرح با همکاری وزارت کشور و جهاد دانشگاهی در حال اجراست که هدف آن بهبود معیشت، افزایش رفاه این گروه از زنان، تکمیل زنجیره ارزش افزوده، بالا بردن درآمد متقاضیان و پیشگیری از ورود آن‌ها به نهادهای حمایتی است.
 
وی اضافه کرد: این طرح از سال گذشته با سه مرحله شناسایی ظرفیت‌های منطقه، آموزش افراد مستعد و شاخص که با ارائه طرح جنبه عملیاتی در بازار پیدا کرد و با فراهم شدن زمینه اشتغال این گروه از بانوان آغاز شده است.
 
این مسئول اظهار داشت:‌ مراحل مقدماتی طرح در اردکان انجام شد و حدود ۸۰ نفر از زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست کمتر از ۵۵ سال که مستمری دریافت نکرده‌اند و در جایی مشغول به کار نبوده‌اند شناسایی شدند.
 
معاون فرماندار اردکان با بیان اینکه این افراد مهارت‌های خاص خود را دارند و مایل هم هستند در این طرح شرکت کنند، تصریح کرد: در غربالگری انجام‌شده، ۱۴ نفر انتخاب شدند، امیدواریم در ادامه مسیر با همکاری ارگان‌ها و با تسهیل‌گری جهاد دانشگاهی، تولیدی این افراد وارد بازار و زمینه اشتغال خانگی آن‌ها فراهم شود.
 
کرمانیان یادآور شد: هم‌اکنون جهان بیشتر به سوی مشاغل خرد و خانگی در حال حرکت است و از این طریق مردم را توانمند می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه در دین اسلام و سنت‌های دینی ما بسیار به کرامت انسان‌ها تأکید شده و در نظام جمهوری اسلامی هم قوانین در راستای تسهیل‌گری و تکریم به انسان‌ها وضع‌شده است، افزود:‌ نظام در تلاش است که مشکلات اقتصادی آن‌ها را کاهش تا عزت‌نفس و کرامت انسان‌ها افزایش دهد.
 
این مسئول اظهار داشت:‌ این گروه از زنان هرگز احساس نمی‌کنند، ناتوان هستند بلکه پا به‌پای مردان به کار و فعالیت می‌پردازند.
 
وی با اعلام این خبر که آموزش‌های لازم از سوی تسهیل‌گران به این افراد داده می‌شود و از سوی دیگر ارگان‌های مربوط نظیر کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همراهی و تسهیل این موضوع به کمک بانوان می‌شتابند.