90نفر از دختران با استعداد شهرستان در سال جدید در دبیرستان استعدادهای درخشان اردکان تحصیل خواهند کرد

90نفر از دختران با استعداد شهرستان در سال جدید در دبیرستان استعدادهای درخشان اردکان تحصیل خواهند کرد


رییس آموزش و پرورش اردکان در بازدید فرمانداراز دبیرستان دخترانه استعداد درخشان این شهرستان خبر داد:

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "اکبر نوریان"در بازدید امروز فرماندار از دبیرستان فرزنگان اردکان با اعلام این خبر گفت:اخذ مجوز دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان در شهرستان اردکان برای نخستین بار بعد از مرکز استان، اقدامی اثر بخش در راستای پرورش استعدادهای بومی ست که باید به بهترین نحو و با پشتیبانی هرچه بیشتر مسئولین گسترش یابد .

     رییس آموزش و پرورش اردکان گفت:این دبیرستان امسال با برگزاری آزمون از بین دختران سال آخر راهنمایی که بالاترین معدلها را کسب نموده اند تعداد90نفر راپذیرش نموده است که با آغاز سال تحصیلی در قالب 3کلاس اول متوسطه در مدرسه فرزانگان به تحصیل مشغول خواهند شد .

     وی با اشاره به لزوم سرمایه گزاری هرچه بیشتر روی دانش آموزان مستعد اظهار داشت :سعی گردیده است تا برای پرورش این استعدادها از بهترین معلمین سطح شهرستان در دروس مختلف استفاده شود .

     فرماندار اردکان راه اندازی دبیرستان استعدادهای درخشان در این شهرستان را گامی درجهت افزایش ظرفیت نخبگی دانست وگفت:با توجه به اینکه نشانه های نخبگی و استعدادهای سرشار، از سالهای اول دبیرستان وحتی قبل از آن قابل شناسایی و جهت دهی می باشد مجموعه اموزش و پرورش و معلمین بایستی درجهت توسعه این پتانسیل تلاش خود را مضاعف نمایند.

     "احمد کمالی"تلاش مجموعه دبیرستان فرزانگان اردکان را مقدمه موفقیت دانش آموزان این مدرسه در مراحل بعدی ادامه تحصیل در دانشگاه و تحصیلات تکمیلی عنوان نمود و افزود:نتیجه این تلاشها در قبولی های آتی کنکورو پذیرش در رشته های خوب دانشگاهی رقم خواهد خورد .