825هزار میلیون ریال تسهیلات بخش کشاورزی در مرحله اول شهرستان اردکان از سوی کارگروه پیشنهاد شد

825هزار میلیون ریال تسهیلات بخش کشاورزی در مرحله اول شهرستان اردکان از سوی کارگروه پیشنهاد شد


نخستین جلسه کارگروه تخصصی بخش کشاورزی در شهرستان اردکان رسمیت یافت

     کلیه طرح های داوطلب دریافت تسهیلات در جلسه کارگروه تخصصی بخش کشاورزی که هر 15روز یکبار به ریاست فرماندار اردکان تشکیل می شود باید مصوب شود .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ساعاتی پیش نخستین جلسه کارگروه تخصصی بخش کشاورزی در محل سالن شهید عباسی فرمانداری با حضور اعضا رسمیت یافت .

     فرماندار اردکان با اشاره به سیاستهای جدید دولت خدمتگزار برای توسعه کشاورزی و دامپروری و استفاده از ظرفیتهای هر منطقه و با مد نظر قرار دادن توصیه های مقام معظم رهبری در سال تولید ملی و سرمایه ایرانی ،کار در بخش کشاورزی را یکی از بزرگترین سرمایه های ایرانی دانست و افزود :به منظور توسعه توان تولید و ایجاد ظرفیتهای بیشتر اشتغال در بخش کشاورزی ،کارگروه توسعه بخش کشاورزی با ریاست رییس جمهور و عضویت وزیران جهاد کشاورزی ،تعاون، کارورفاه اجتماعی، صنعت معدن وتجارت، نیرو،کشور، نفت، اموراقتصادی و دارایی،راه وشهرسازی،معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور،رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دبیر هیات دولت در آذرماه سال 90تشکیل شد و با ابلاغ ترکیب این جلسه در استانها و شهرستانها با حضور اعضا مرتبط وظایف مربوط به این کارگروه دنبال خواهد شد .

     "احمد کمالی "اتخاذ تصمیم در امور اجرایی ویا تنظیم وتصویب دستورالعملهای مربوط در خصوص فعالیتهای کشاورزی و منابع طبیعی و افزایش تولید و ایجاد اشتغال در زمینه طرح های گلخانه ای ،باغداری،دام و طیور،شیلات ونیز طرح های مدیریت منابع طبیعی به ویژه طرح های آبخیزداری ،مرتعداری وجنگلداری و صنایع فراوری محصولات کشاورزی از طریق تصویب اعطای تسهیلات لازم برای این طرحها را مهمترین وظیفه این کارگروه عنوان کرد .

     وی افزود از مجموع 196میلیار تومان تسهیلات در نظر گرفته شده به استان یزد در مرحله اول اجرای طرح توسعه کشاورزی مبلغ 82میلیارد تومان از سوی شهرستان اردکان برای جذب پیشنهاد گردیده است که با تصویب نهایی طرح های پیشنهادی در جلسات کارگروه این تسهیلات در اختیار طرحها قرار خواهد گرفت .

     رییس جهاد کشاورزی شهرستان اردکان نیز با تشریح جزئیات وظایف این کارگروه از استقرار دبیرخانه آن در محل اداره جهاد کشاورزی اردکان خبر داد و افزود:افراد می توانند با ارائه طرحهای خود در زمینه توسعه کشاورزی که از توجیه اقتصادی و توان تولید برخوردار می باشد پس از تصویب طرح از این تسهیلات استفاده کنند .

     "وطنخواه"گفت:با توجه به دستور العمل ابلاغی روستاییان بیکار فاقد زمین یا کم زمین ساکن ،افراد باتجربه و دارای مدرک تحصیلی مرتبط با طرح ،افراد فارغ التحصیل عضو در شرکت تعاونیها و شرکتهای سهامی عام یاخاص مرتبط با طرحهای پیشنهادی برای دریافت این تسهیلات در اولویت می باشند .

     گفتنی است حداکثر میزان دریافت تسهیلات برای هر نفر300میلیون ریال می باشد که متقاضیان موظفند برای آغاز اجرای طرح 10درصد سرمایه اولیه را در اختیار داشته باشند.