400نفر از دانش آموزان دختر اردکانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند

400نفر از دانش آموزان دختر اردکانی به اردوی راهیان نور اعزام می شوند


رییس آموزش و پرورش اردکان اعلام کرد

     رییس آموزش و پرورش اردکان در جلسه هماهنگی اردوی راهیان نور اردکان گفت :400نفر از دانش آموزان دختر مقطع دبیرستان به اردوی راهیان نور اعزام می شوند .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "اکبر نوریان"در جلسه صبح امروز که بمنظور هماهنگی و برنامه ریزی اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی برگزار شد با اعلام این خبر افزود :اردوی راهیان نور که در سالهای اخیر در راستای تحول درس آمادگی دفاعی برای دانش آموزان مقطع دوم دبیرستان بصورت هماهنگ برگزار می شود این قشر را علاوه برآشنایی با مفاهیم جنگی و دفاعی در یک فضای خود سازی و خود باوری قرار می دهد .وقتی این دانش آموزن از نزدیک باخاک و فضایی فضایی که رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس زمانی بر آن خاک قدم گذاشته اند و در ان فضا حضور داشته اند را لمس می کنند شنیده ها را از نزدیک می بینند و این واقعیت باعث تقویت روحیه  مذهبی جوانان و نوجوانان ما می شود .

     رییس آموزش و پرورش اردکان در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات بسیج دانش آموزی خواستار برگزاری هرچه شایسته این اردو برای استفاده بهتر دانش آموزان از این فضا شد .

     در ادامه این جلسه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اردکان نیزاهمیت برگزاری این اردوها را برای دانش آموزان خاطر نشان کرد و افزود :اردوی راهیان نور برنامه های فرهنگی متنوعی را برای دانش آموزان بهمراه داشته و با ترویج فرهنگ مقدس ایثار و شهادت در فضای معنوی جبهه نقش موثری در تقویت روحیه فداکاری و رشد و بالندگی اخلاقی آنها ایفا خواهد نمود.

     "سرهنگ غلامی "افزود این دوره از اردوهای راهیان نور از دوشنبه هفته آینده آغاز و ظرف مدت 4 روز به پایان خواهد رسید .وی افزود کلیه برنامه ریزیهای لازم برای اجرای هرچه بهتر این اردوها در حال انجام است .