۵۰ گردشگر خارجی از روستای خرانق بازدید کردند

شناسه : 148535979

۵۰ گردشگر خارجی از روستای خرانق بازدید کردندبخشدار خرانق اردکان گفت: یک هزار گردشگر داخلی و ۵۰ توریست خارجی در طول برگزاری جشنواره زردک از دهکده جهانی خرانق بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان جاوید عیدانی افزود: بازدید چشمگیر گردشگران داخلی و توریست‌های خارجی از دهکده جهانی خرانق در جریان جشنواره زردک، بی‌نظیر بود و نشان از ظرفیت بالای منطقه در گسترش صنعت گردشگری است.

 

وی اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین اهداف و محورهای جشنواره زردک که در روزهای پایانی آذرماه در محل کاروانسرای خرانق شهرستان برگزار شد محور گردشگری بود که این مهم با استقبال و حضور گردشگران و توریست‌های خارجی محقق شد.

 

بخشدار با بیان اینکه بافت منحصربه‌فرد خرانق شهرستان اردکان و قلعه باستانی این روستا به‌عنوان یکی از منسجم‌ترین ارگ‌های موجود در ایران محسوب می‌شود اظهار داشت: این بخش، همه‌ساله توجه تعداد زیادی از گردشگران و توریست‌ها را به خود جلب می‌کند.

 

عیدانی تصریح کرد: برگزاری جشن‌ها و جشنواره‌ها نظیر جشنواره زردک به شناساندن هرچه بیشتر ظرفیت‌های خرانق کمک می‌کند.

 

نخستین جشنواره زردک با هدف آشنایی بیشتر مردم با روستای خرانق و تداوم شادی و نشاط اجتماعی در این روستای تاریخی و توریستی برگزار شد.

 

مراسم نمادین برداشت و شستشوی زردک، افتتاح نمایشگاه، رونمایی از پوستر خرانق، اجرای برنامه‌های بومی و محلی ازجمله بخش‌های اجرایی این جشنواره بود.

 

روستای خرانق مرکز این بخش در ۸۵ کیلومتری شرق اردکان قرار دارد و از روستاهای تاریخی استان یزد محسوب می‌شود.

 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.