۲ طرح تولیدی در اردکان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود

۲ طرح تولیدی در اردکان با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شودفرماندار اردکان گفت: با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر هفته آینده، ۲ طرح تولیدی و صنعتی در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

هادی مقیمی سه‌شنبه‌شب در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر یک‌روزه معاون اول رئیس‌جمهوری کارخانه فولاد و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی شهرستان رسماً افتتاح خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: کارخانه فولاد با یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار تن ظرفیت و نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی با مجموع بیش از ۳۳ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری احداث شد.

 

فرماندار اردکان با بیان اینکه کارخانه تولید فولاد در حال بهره‌برداری آزمایشی است، تأکید کرد که تا پایان سال ۹۶، بیش از ۳۰۰ هزار تن شمش فولادی در این واحد تولید شود.

 

به گفته مقیمی با بهره‌برداری رسمی از واحد یادشده، مجتمع چادرملو که یکی از معدود واحدهای معدنی و صنعتی کشور است، توانست پیشگامی خود را در تکمیل چرخه تولید فولاد تحقق ببخشد.

 

مقیمی افتتاح رسمی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی را از دیگر برنامه‌ها در دهه فجر ذکر کرد و گفت: این نیروگاه در سه مرحله با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۳ میلیارد ریال و با هزینه ارزی ۲۶۵ میلیون دلار اجرا و هم‌اکنون به‌صورت آزمایشی به شبکه سراسری برق متصل شد.

 

وی گفت: در این آیین تعدادی از مسئولان استان یزد و شهرستان اردکان حضور خواهند داشت. بیش از هفت هزار نفر در مجتمع‌های معدنی و صنعتی چادرملو به‌طور مستقیم مشغول به کار هستند. واحد یادشده تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت دارد.