یادواره 21 شهید روستای ترک آباد برگزار شد

یادواره 21 شهید روستای ترک آباد برگزار شد


در شب شهادت امام جعفر صادق

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان شب گذشته یادواره 21 شهید روستای ترک آباد با عنوان خاکیان افلاکی باحضور فرماندار،بخشدار مرکزی،تعداد دیگری از مسئولین و آحاد مردم شهید پروردر محل مسجد جامع ترک آباد برگزار شد .

     "حجت الاسلام دکتر رفیعی"که در شب شهادت امام جعفر صادق در این مراسم  سخن می گفت با اشاره به لزوم ترویج اخلاق ایثار و شهادت در اجتماع اظهار داشت :اصلیترین رسالت یادواره های شهدا این است که مروج اخلاق و فرهنگ ایثارگری باشند .

     سخنران این مراسم یکی از دلایل اقبال برخی از جوانان به فرهنگهای بیگانه راعدم تبیین صحیح فرهنگ ایثار و شهادت دانست وافزود:شهدا نیاز به گریه وزاری ما ندارند ،چرا که آنها در نزد خدا بهترین جایگاه راکسب نموده و درعین حال زنده اند و ناظر اعمال ما می باشند. رفتارهای شهدا در زندگی فردی و اجتماعی دارای نکات اخلاقی خارق العاده ای است که با بهره گیری از این نکات می توان بسیاری از دردهای اجتماعی را تسکین بخشید .تواضع،احساس مسئولیت،ایستادگی در مقابل شدائد،صداقت در گفتار و عمل همه سجایای اخلاقی است که شهدا با پایبندی به آنها بهترین الگوی رفتاری را برای ما رقم زده اند .

     استاد موسسه بین المللی جامعه المصطفی (ص)در بخش دوم صحبتهای خود در این مراسم به عظمت شخصیت امام جعفر صادق(ع)پرداخت ودومقوله علم و ایمان را مهمترین عناصر شاکله شخصیت ایشان دانست .

     وی با تشریح بخشی از اوضاع اجتماعی و سیاسی زمان حیات امام ششم شیعیان گفت:در آن زمان اسلام وارد مرحله تازه ای از حیات ابدی خود شد و امام صادق(ع) با تلاش بسیار خود درعرصه علم از طریق تاسیس دانشگاه اسلامی و تربیت اندیشه های خداجو به مبارزه با گمراهی و جهالت پرداخت وبا ارائه روش صحیح تفقه در دین، مذهب شیعه را پایه گذاری نمود وسرانجام دشمنان دین خدا که به ظاهر خود را پاسدار دین می دانستند ولی بارها از سلاح حقیقت حضرت زخم خورده بودند تصمیم به حذف شخصیت ایشان گرفته و امام را در شب بیست و پنجم ماه شوال به شهادت رساندند این درحالیست که اندیشه های ناب تربیت شده به دست امام جعفر صادق روز به روز گسترش یافته و به رشد رسید.

     قرائت دعای توسل وعزاداری با نوای گرم مداح اهل بیت "حاج مهدی سماواتی"از دیگر برنامه های معنوی این مراسم بود .

     همچنین شب گذشته بمناسبت شهادت امام صادق(ع)مراسم دیگری با سخنرانی دکتر رفیعی در محل مجتمع فرهنگی مسجد روح الله اردکان برگزار شد که با استقبال گسترده مردم این شهرستان همراه بود.