یادواره شهدای کارمند همراه با گردهمایی کارکنان دولت برگزار شد

یادواره شهدای کارمند همراه با گردهمایی کارکنان دولت برگزار شد


درآخرین روز از هفته دولت

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان روز پنجشنبه مصادف با آخرین روز هفته دولت مراسم یادواره شهدای کارمند به همراه گردهمایی کارکنان دولت با موضوع امر به معروف و نهی از منکر با حضور فرماندار ،روسا وکارمندان ادارت و ارگانهای دولتی شهرستان اردکان در محل حسینیه حماسه سازان برگزار شد .

     در این مراسم که با هدف بزرگداشت نام شهدای کارمند و ترویج فریضه امربه معروف و نهی از منکر در خانواده کارکنان دولت برگزار شد؛حجت الاسلام والمسلمین  سبحانیان ،نماینده ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد به ایراد سخن پرداخت .

     وی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای گرانقدر شهید رجایی و باهنر وشهیدان کارمند شهرستان اردکان هفته دولت را ،زمانی برای تبیین الگوهای صحیح خدمت دانست وگفت:شهدای هم عصر ما با استفاده از روش اهل بیت (ع)به ماثابت کردند که سیره ائمه طاهرین را می توان در همه زمان ها عملیاتی نمود .

     "سبحانیان "با بیان بخشی از نکات حساس رفتاری شهید رجایی در مسیر خدمت توجه کارمندان دولت را به الگو پذیری از این روشها جلب نمود وخواستار توجه هرچه بیشتر آنها به امور مردم شد .وی ویژگی منحصر بفرد نظام جمهوری اسلامی ایران را اداره امور مردم توسط خود مردم عنوان کرد و افزود:پست و مسئولیت در نظام ما تعهد آور است یعنی یک دین ووظیفه بزرگ را بر دوش انسان می گذارد که باید از عهده آن برآید .حضور در عرصه های دولت منحصر به یک طیف،گروه و حزب خاصی نیست وهمه می توانند بنابر توان وشایستگی خود در امتحان خدمت شرکت کنند .

     سخنران این مراسم  تصریح کردناکارامد جلوه دادن مسئولین نظام ومجموعه دولت که از فرزندان این ملت هستند شگرد ناموفق دشمنان است که هرچقدر دراین راستا بیشتر تلاش کنند کمتر موفق خواهند شد چرا که مردان این عرصه تربیت شدگان دامن پدران و ما درانی هستند که با فرهنگ ایثار شهادت آشنا ومانوسند وبه بیگانگان اجازه تصمیم گیری و تصمیم سازی برایشان را نخواهند داد.

     وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به اهمیت برگزاری اجلاس بزرگ کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران اشاره کرد وگفت:این اجلاس بلحاظ مکان برگزاری وحساسیت آن نقطه عطفی در تاریخچه کشورهای عضو جنبش خواهد بود وتاثیر بسزایی در مناسبات دنیا ایفا خواهد نمود.

     فرماندار اردکان نیز در ابتدای این مراسم با گرامیداشت هفته دولت از تلاشهای کارکنان این مجموعه تقدیرکرد وبا تشریح موضوع امر بمعروف و نهی از منکر کارکنان دولت را یک خانواده دانست که برای تبیین این فریضه باید از خودشان شروع کنند.کمالی گفت ادارات دولتی باید هرکدام پایگاهی برای احیای فریضه امربمعروف و نهی از منکر باشند وهریک از کارمندان نیز بعنوان آمرین بمعروف و ناهیان از منکر نقش آفرینی کنند.

     درپایان این مراسم همچنین "حجت الاسلام حاجی اسماعیلی"دبیر ستاد احیا امربمعروف و نهی از منکر شهرستان اردکان به تشریح برنامه های این ستادجهت اجرای طرح تذکر لسانی بعنوان پایلوت در شهرستان اردکان پرداخت.