یادواره شهدای دبیرستان شرف اردکان برگزار شد

یادواره شهدای دبیرستان شرف اردکان برگزار شد


خبرگزاری فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، رئیس آموزش و پرورش شهرستان اردکان ظهر امروز در یادواره "شاهدان شرف" اظهار داشت: درخت تنومند انقلاب اسلامی با خون شهدای والامقام آبیاری شده است.

اکبر نوریان خاطرنشان کرد: این دبیرستان که در دوران حکومت پهلوی به عنوان پایگاه انقلاب مطرح بود، 52 شهید سرافراز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی با برشمردن دستاوردهای شهدای انقلاب اسلامی بیان کرد: اخلاص،دوری از تظاهر و دنیاپرستی و پیروی از ولایت‌فقیه رمز جاودانگی شهداست.

نوریان با گرامیداشت یاد شهیدانی که در راه استقلال هسته‌ای جان خود را فدا کردند، عنوان کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که راه، منش و تفکر شهدایی نظیر احمدی روشن، علی‌محمدی و شهریاری زنده بماند و با گذشت زمان به فراموشی سپرده نشود.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان اردکان خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و تلاش نخبگان و دانشمندان و صنعتگران در جایگاه بسیار خوبی از لحاظ علمی و صنعتی قرار دارد.

وی اظهار داشت: بی‌شک این پیشرفت مرهون جان‌فشانی شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

حجت‌الاسلام سیداسماعیل شاکر از نویسندگان و اساتید برجسته حوزه علمیه اردکان نیز در این مراسم با بیان اینکه هر کس باید نقش خود را در انقلاب پیدا کند، اظهار داشت: انقلابی که به دست عالمی بزرگ همچون امام خمینی (ره) بنا شد، اسلام ناب محمدی را به دنیا معرفی کرد و زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم آورد.

وی با اشاره به نظر متفکران و بزرگان غرب درباره حضرت امام خمینی (ره) تصریح کرد: وقتی به ایشان لقب مسیح قرن بیستم را می‌دهند به این معناست که امام خمینی (ره) با نفس مسیحایی خود کالبد بی‌جان و کم‌ رمق مسلمانان را زنده کرد و روح آزادی را در ضمیر آنان دمید.

این مؤلف کتب مذهبی خاطرنشان کرد: آرزوی شهدای انقلاب نظیر نواب صفوی و تندگویان این بود که نظام اسلامی تشکیل شود که اساس آن بر مکتب تشیع استوار باشد.

وی تاکید کرد: شهدا با اعتقاد راسخ به اسلامی که پشتوانه آن قرآن، سنت و اهل بیت پیامبر (ص) بود برای دفاع از مرزهای این سرزمین همچنین حاکمیت معنویت و اخلاق بر جامعه تا پای جان ایستادند.

نمایشگاه عکس و یادمان شهدا از دیگر بخش‌های یادواره شهدای دبیرستان ماندگار شرف اردکان بود.

این مراسم با حضور مسئول بسیج دانش‌آموزی سپاه الغدیر یزد، دانش‌آموزان، فرهنگیان و مسئولان شهرستان در دبیرستان ماندگار شرف برگزار شد.