گسترش فضاهای آموزشی مهم‌ترین مسئله حوزه آموزش‌وپرورش اردکان است

شناسه : 153421157

گسترش فضاهای آموزشی مهم‌ترین مسئله حوزه آموزش‌وپرورش اردکان استسرپرست فرمانداری اردکان گفت: آموزش‌وپرورش این شهرستان با کمبود ۴۰ کلاس آموزشی روبروست که باید برای رفع این کاستی همت گماشت.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان علیرضا جدیدی اردکانی در نشست شورای منطقه‌ای آموزش‌وپرورش اردکان افزود: پیشرفت‌های آموزشی در اردکان با وجود کم‌بودن امکانات، نشان از تلاش شبانه‌روزی مسئولان در این حوزه است.

 

وی اضافه کرد:‌ اردکان یک شهرستان پهناور است و در دورترین نقاط شهرستان دانش آموزان در حال تحصیل‌اند که با مشکلات کمی روبرو هستند.

 

سرپرست فرمانداری اردکان با بیان اینکه این شهرستان با پیشرفت‌های خوبی از خیلی جهات مواجه است ولی متأسفانه ازلحاظ فضا و سرانه آموزشی با مشکل روبروست تصریح کرد: حق مردم اردکان، این نیست.

 

سرپرست فرمانداری اردکان اظهار داشت: با تلاش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان، بودجه خوبی به شهرستان تعلق‌گرفته که باید با برنامه‌ریزی بخشی از آن به آموزش‌وپرورش تعلق بگیرد.

 

رئیس آموزش‌وپرورش اردکان هم در ادامه با بیان اینکه جمعیت کل دانش آموزان اردکانی در سال تحصیلی جاری ۱۹ هزار و ۴۰۰ نفراست تصریح کرد: دانش‌آموزان ورودی پایه اول در سال ۹۶-۹۵، یک هزار و ۹۱۸ نفر و در سال ۹۷-۹۶، یک هزار و ۹۸۸ نفر و در سال جاری ۲ هزار و ۲۶ نفر بوده درحالی‌که خروجی پایه دوازدهم تنها ۸۲۰ نفراست.

 

ابوالفضل کارگر افزود: بیش از ۱۲۰۰ نفر به جمعیت کل دانش‌آموزی افزوده‌شده درحالی‌که نمودار معلمان بازنشسته روند صعودی دارد.

 

وی با بیان اینکه با توجه به این رشد جمعیت دانش‌آموزی درصورتی‌که نتوانیم فضای آموزشی را گسترش دهیم با روند رو به رشد تراکم جمعیت در کلاس‌ها روبرو خواهیم شد ادامه داد: میانگین این تراکم در حال حاضر ۲۷ نفر است که تا سال ۱۴۰۲ به عدد ۳۵ خواهد رسید.

 

اردکان ۱۱۰ مدرسه دارد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.