گزیده اخبار فرمانداری اردکان در هفته گذشته

گزیده اخبار فرمانداری اردکان در هفته گذشته


بسته خبر

چهارشنبه3/3/91
600نفر در قالب کاروان زیارتی شهرستان اردکان به مرقد امام خمینی(ره)اعزام خواهندشد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،در جلسه هماهنگی مراسم 14خرداد که روز چهارشنبه در محل فرمانداری اردکان برگزار شد سهمیه در نظر گرفته شده برای اعزام مشتاقان به مرقد امام خمینی برای شهرستان اردکان 600نفر اعلام شد .
برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره)و قیام 15خرداد ماه از یکشنبه 14خرداد بمدت 3شب در محل حسینیه حماسه سازان از دیگر برنامه هایی است که بمناسبت این ایام در شهرستان اردکان انجام خواهد شد.

 

رایزنی فرماندار با مدیر کل بهزیستی استان یزددر خصوص اعتبار مورد نیاز برای تجهیز مرکز تحقیقات سالمندی اردکان
تخصیص اعتبار برای تجهیز مرکز تحقیقات سالمندی اردکان یکی ازمصوبات پیشنهادی سفر سوم هیات دولت به استان یزد
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،"احمد کمالی"در دیدار با مدیر کل بهزیستی استان یزد که روز چهارشنبه در محل اداره کل برگزار شد ضمن تقدیر از حمایتهای این اداره برای تحقق کامل مصوبه دور دوم سفر رییس جمهور درخصوص احداث مرکز تحقیقات سالمندی گفت:اکنون باپایان یافتن مراحل ساخت این پروژه برای تجهیزآن مبلغ 900میلیون تومان اعتبار لازم است که تخصیص این مبلغ می تواند جز پروژه های پیشنهادی سفر سوم قرار گیرد تا با تجهیز این مرکز علاوه بر فعالیتهای سرای سالمندی شاهد ایجاد یک مرکز تحقیقاتی ویژه مباحث سالمندی در جوار ان باشیم .
گفتنی است این پروژه در زمینی به مساحت 18هزار متر مربع با زیربنای 3500متر در حال حاضر ساخته و آماده بهره برداری می باشد .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سه شنبه 2/3/91
فرماندار اردکان در نشست با نخبگان شهرستان اردکان:
هرکس به اندازه وظیفه خود برای تبیین منویات مقام معظم رهبری تلاش نماید
به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"در نشست روز سه شنبه با 15نفر از نخبگان و فعالین فرهنگی شهرستان اردکان در بخشهای مختلف به تبیین منویات مقام معظم رهبری و بکارگیری ان در سطح جامعه تاکید کرد.
فرماندار اردکان در این جلسه از کلیه فعالین و تاثیر گزاران عرصه فرهنگ خواست تا با تبیین صحیح منویات مقام معظم رهبری در حیطه وظیفه و مسئولیت خود نسبت به اجرایی شدن ان دربخشهای مختلف اجتماع اقدام نمایند.
فرماندار اردکان در این جلسه تمامی سخنرانیها و بیانات رهبر معظم انقلاب را حاوی نکات ارزنده و رهنمودهای ارزشمندی دانست که اگراز این راهنماییها در هریک از بخشهای اجتماعی بصورت صحیح استفاده شود راه سو استفاده دشمنان خصوصا درزمینه های فرهنگی بسته خواهد شد .
در این جلسه درخصوص راهکارهای عملی اجرایی شدن پیام سال مقام معظم رهبری درزمینه حمایت از کار و سرمایه ایرانی بحث و تبادل نظر گردید.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوشنبه1/3/91
بازدید از روستای رباط پشت بادام و بررسی مشکلات پروژه های عمرانی روستا
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان"احمد کمالی"روز دوشنبه در بازدید از روستای رباط پشت بادام مشکلات پروژه های عمرانی این روستا را مورد بررسی قرار داد.
بررسی مشکلات روند اجرای پروژه بلوار ورودی این روستا از مهمترین برنامه های فرماندار اردکان در این بازدید بود.
گفتنی است در این خصوص روز سه شنبه جلسه ای با حضور فرماندار،بخشدار خرانق و جمعی از مسئولین ادارت شهرستان اردکان در محل بخشداری تشکیل شد و در زمینه رفع محدودیتهای پروژه بلوار ورودی روستای رباط و مسائلی از قبیل جابجایی تاسیسات مخابراتی و آزاد سازی حریم، راهکارهای لازم ارائه شد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یکشنبه 31/2/91
در جلسه هماهنگی بزرگداشت سوم خرداد
تاکید فرماندار اردکان به حفظ دستاوردهای عملیات بیت المقدس
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان روز یکشنبه جلسه ای با حضور فرماندار در خصوص هماهنگی برنامه های بزگداشت سوم خرداد در محل سالن شهید عباسی برگزار شد .
در این جلسه فرماندار با تبیین واژه مقدس آزادی این اصل مهم رایکی از بزرگترین دستاوردهای سوم خرداد عنوان نمود و افزود :جوانان ما در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی برای حفظ این دستاوردها از جان و خون خود مایه گذاشته اند و ما نباید بگذاریم ارمغان شهدا مورد سو استفاده قرارگیرد.
"احمد کمالی"بزرگداشت سوم خرداد را از هر حیث مهم دانست و گفت:گرامیداشت این مناسبت بعنوان یکی از شعائر انقلاب وظیفه شرعی و انقلابی همه ماست .
برگزاری یادواره شهدای گمنام و 31شهید روستای ترک آباد با حضور خانواده شهید احمدی روشن در محل مسجد ابوالفضل(ع)،شب خاطره ،برگزاری چند گردهمایی فرهنگی ویژه فرهنگیان،غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهداو...از جمله مهمترین برنامه هایی بود که اجرای آن در این جلسه مورد توافق کلیه اعضا قرار گرفت .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شنبه 30/02/91
اختصاص مبلغ 2میلیار و هفتصد میلیون تومان تسهیلات در قالب68طرح در کارگروه توسعه بخش کشاورزی شهرستان اردکان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان در این جلسه ضمن ابلاغ دستور العملهای جدید در خصوص اعطای تسهیلات به طرح های جدید توسط دبیر کارگروه در زمینه سهم هریک از بخش های کشاورزی بحث و تبادل نظر گردید.
در این جلسه پس از بررسی مجدد طرح های تایید شده در کمیسون فنی جهاد کشاورزی که به کارگروه ارائه گردیده است تعداد 68طرح و مبلغ 2میلیار و هفتصد میلیون تومان تسهیلات مورد تصویب قرار گرفت .
به گفته "وطنخواه "از مجموع تسهیلات دولتی برای طرح های کشاورزی در شهرستان اردکان 35درصد سهم صنایع تبدیلی،25درصدسهم طرح های مربوط به اصلاح باغات،30درصدسهم طرح های دامپزشکی و دام و طیورو10درصد آب و خاک و مکانیزیسیون وچاه ها را شامل خواهد بود.