کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اردکان تشکیل شد

شناسه : 157621848

کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اردکان تشکیل شدجلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اردکان صبح امروز به ریاست فرماندار و با حضور 'حسینی‌پور' رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در محل سالن شهید حنیف فرمانداری اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسینی‌پور گفت: از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، اعتبارات دستگاه‌های اجرایی در شهرستان اردکان توزیع شده است.
 
وی با اشاره به این‌که در توزیع اعتبارات، الزامات قانونی‌ای وجود دارد؛ بر لزوم صرفه‌جویی دستگاه‌ها در بسیاری از عرصه‌ها تأکید کرد و افزود: باید استفاده حداکثری از منابع محدود موجود صورت پذیرد.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تصریح کرد: سیاست کلی، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام قابل بهره‌برداری در سال‌جاری است و انتظار می‌رود در دهه فجر امسال، پروژه‌های خوبی به مرحله بهره‌برداری برسند.
 
حسینی‌پور پی‌گیری استفاده از ظرفیت‌های قانونی در حوزه اعتبارات نظیر تبصره ۱۸ و ۱۹ برای ارتقای معیشت عمومی و جلب مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها را توسط دستگاه‌های مختلف خواستار شد و گفت: توسعه زیرساخت‌هایی که منجر به 'رونق تولید' می‌شوند مورد توجه خاص قرار می‌گیرد.
 
وی با اشاره به ظرفیت‌های ویژه شهرستان اردکان گفت: با تأکید خاص فرمانداری، پروژه‌های حوزه آموزش‌وپرورش و ورزش‌وجوانان با حساسیت و نگاه ویژه‌ای در بودجه امسال شهرستان دیده شده‌اند.
 
فرماندار اردکان نیز در این نشست با بیان وضعیتی از اقتصاد و اعتبارات عمرانی کشور گفت: باید برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود.
 
وی افزود: مدیران باید در جذب اعتبارات همت بلندی داشته باشند تا در شرایط بحرانی اعتبارات، با مشکل مضاعف بازگشت اعتبارات مواجه نشویم.
 
بهروز شهابی‌زاد در پایان با اشاره به این‌که مجموع اعتبارات سال‌جاری با توجه به وسعت و جمعیت شهرستان ناکافی است؛ از پی‌گیری برای جذب اعتبارات ملی، بخش خصوصی و... خبر داد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.