کلنگ احداث پروژه فولاد اردکان به زمین خورد

کلنگ احداث پروژه فولاد اردکان به زمین خورد


با حضور فرماندار و پیام تلفنی نماینده مجلس

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،در مراسمی که صبح امروز با حضور فرمانداراردکان،مدیرکل بازرگانی استانداری،جمعی از مدیران ادارت شهرستان اردکان و سرمایه گزاران این پروژه در محل احداث طرح برگزار شد کلنگ احداث فولاد اردکان با ظرفیت 960هزار تن آهن اسفنجی در فاز اول به زمین خورد .

     فرماندار اردکان در این مراسم ضمن تقدیر از پیگیریهای صورت گرفته توسط مجموعه دولت و مجلس و همچنین تلاش سرمایه گزاران این پروژه گفت:شهرستان اردکان برای سرمایه گزاری در بخش تولید فولاد از امتیازات فوق العاده بالایی برخوردار است که شاید در کمت منطقه در کشور ایران این ظرفیتها مشاهده شود .

     "احمد کمالی"گفت:شهرستان اردکان بعنوان پل مواصلاتی شمال و جنوب کشور با دارا بودن زیرساختهایی چون آب،برق،گاز و صنایع ریلی نقش تعیین کننده ای در صنعت فولاد کشور خواهد داشت .

     وی آغاز عملیات اجرایی این پروژه با جدیت را گامی مهم در راستای تحقق شعار حمایت از کار و سرمایه ایرانی دانست و ابراز امیدواری کرد:با در نظر گرفتن زمان بندی توسط پیمانکار این طرح امیدواریم شاهد بهره برداری این پروژه در زمان 27ماهه ذکر شده باشیم و برای رفع مشکلات و محدودیتهای پیش رو درچارچوب قانون نیز از هیچ حمایتی مضایقه نخواهیم نمود .

     در ادامه این مراسم نماینده مردم ادکان در مجلس شورای اسلامی نیز در پیام تلفنی آغاز عملیات اجرایی این پروژه را به فال نیک گرفت و افزود:در بخش تولید فولاد در کشور ظرفیتهای فوق العاده ای وجود دارد و مسئولین شهرستان اردکان نیز دست سرمایه گزاران در این عرصه را خواهند فشرد.

     "دکتر تابش "تصریح کرد با احداث این واحد تولیدی و توسعه آن در 3فاز آهن اسفنجی ،فولاد سازی و مقاطع نوردی زنجیره تولید فولاد در اردکان کامل خواهد شد .

     گفتنی است برای احداث فاز اول این کارخانه مبلغ 200میلیارد تومان بصورت ارزی و ریالی با شرکتهای پیمانکار انعقاد قرار گردیده است وبا تکمیل این فاز برای320 نفر بصورت مستقیم و 1500نفر بصورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد داشت.