کشاورزان زردک‌کار خرانق مورد تجلیل قرار گرفتند

شناسه : 146269367

کشاورزان زردک‌کار خرانق مورد تجلیل قرار گرفتند۶۸ نفر از کشاورزان روستای خرانق اردکان در آیین اختتامیه جشنواره زردک، تجلیل و تقدیر شدند.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی در این آیین گفت: تمام شغل‌ها محترم است؛ اما شغل کشاورزی بسیار مقدس است و کشاورزان نباید اجازه دهند این بخش از رونق بیفتد چراکه کشور محتاج‌تر می‌شود.


فرماندار اردکان اضافه کرد: برگزاری این جشنواره در این سطح و با این نظم و انضباط و شکوه خاص، سبب ایجاد شورونشاط و شادابی در بین مردم این بخش شده و بهانه‌ای نیز برای تقدیر و تجلیل از کشاورزان به‌وجود آمده است.


وی تصریح کرد: دولت توجه ویژه‌ای به ورزش روستایی و برگزاری جشنواره‌ها دارد؛ چون موجب رشد و توسعه ورزش و استعدادهای بالقوه در نزد روستاییان و معرفی روستا به‌منظور گسترش صنعت گردشگری است که خوشبختانه این جشنواره نیز با استقبال بی‌نظیر مردم روبرو شد.


وی هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را غنی‌سازی اوقات فراغت، استفاده از بازی‌های بومی و محلی و آشنایی نسل جدید با این فرهنگ‌ها و آداب‌ورسوم و همچنین بهره‌مندی از غذای سالم و معرفی محصول زراعی زردک به همشهریان و حتی معرفی موسیقی محلی دانست.


محصول زردک در ۵٫۵ هکتار از اراضی روستای خرانق کشت و با آن، انواع غذاهای محلی، مربا و ترشی تهیه و پخت می‌شود.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.