کتاب دفاع مقدس در اردکان تالیف می شود

کتاب دفاع مقدس در اردکان تالیف می شود


فرماندار اردکان خبر داد:

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"در نخستین جلسه هماهنگی تالیف و نگارش کتاب دفاع مقدس که دیروز در محل سالن شهید عباسی فرمانداری برگزار شد با اعلام این خبر گفت:با توجه به اینکه دشمنان نظام وانقلاب برای انحراف ذهن جوانمان و نسلهای سوم و چهارم انقلاب از دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه گزاری نموده وتمام تلاش خود را به کار گرفته اند وظیفه ماست که تمام توان خود را برای انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نسلهای اینده بهره گیریم .

     فرماندار اردکان با اشاره به نقش آفرینی ارزشمند مردم شهرستان اردکان در دوران دفاع مقدس گفت :با تالیف این کتاب که به نقش شهرستان اردکان در دوران دفاع مقدس اشاره خواهد کرد؛ دائره المعارفی ازتمامی تلاشهای مردم این شهرستان در جنگ 8ساله تدوین خواهد شد که مشتمل بر زندگینامه و وصیتنامه شهدا،آثار و دستنوشته ها،خاطرات ایثارگران،مصاحبه ها،اشعار و آثار هنری درمورد دفاع مقدس و...می باشد .

     وی افزود:تدوین این مجموعه ارزشمند به نوعی بانک اطلاعاتی دفاع مقدس در اردکان خواهد بود که برای گردآوری این مجموعه ارزشمند باید همه مردم و مسئولین تلاش نمایند .

     کمالی نقش دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی و پژوهشی را برای تدوین محتوایی و ارتقا کیفیت کار در این خصوص مهم ارزیابی نمود و خواستار همکاری هرچه بیشتر دانشگاهیان و دانشجویان در این کار فرهنگی بزرگ شد .

     "جواد کمالی"مسئول هماهنگی و دبیر مجموعه کتاب دفاع مقدس در اردکان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیتهایی که تاکنون برای تدوین این کتاب صورت گرفته است گفت:درحال حاضر مراحل ابتدایی کار شامل بازخوانی آثار موجود و گردآوری بقیه آثار که در اختیار مردم و ارگانهای می باشد درحال انجام است .

     فرمانده سابق پادگان ولیعصر اردکان افزود:کارگروه های مختلف شامل کارگروه ایثارو شهادت،کارگروه هنری،کاترگروه دفاعی نظامی و...فعالیت تخصصی خود را آغاز نموده و هرکدام بخشی از کار را تقبل کرده اند .

     وی افزود:افراد متخصص و خبره ای که سالیان سال در حوزه های مختلف ایثار و شهادت فعالیت نموده اند باید برای تدوین این کتاب با این کارگروه های همکاری لازم را داشته باشند .

     گفتنی است کتاب دفاع مقدس برای اولین بار در استان یزد توسط شهرستان اردکان تدوین خواهد گردید.