کتابخانه های مدارس به روز شوند

کتابخانه های مدارس به روز شوند


نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی :

     نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مشکلات آموزشی مدارس اردکان بر تجهیز و به روز رسانی کتابخانه های شهرستان اردکان تاکید کرد .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "محمد رضا تابش "در جلسه ای که صبح امروز بمنظور بررسی مشکلات آموزشی مدارس متوسطه شهرستان اردکان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان و مدیران دبیرستانهای دخترانه و پسرانه این شهرستان در محل مدرسه ماندگار شرف برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی افزود :تامین کتابهای جدید و تاثیر گزار در کتابخانه های مدارس بایستی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد .

     نماینده مردم اردکان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مطالعه و انس با کتاب خصوصا در سنین نوجوانی و جوانی گفت:فرهنگ مطالعه اگر از سن نوجوانی در دانش آموزان نهادینه شود و این قشر تنها به کتب درسی مدرسه اکتفا نکنند ،شاهد رشد مضاعفی در حوزه های تربیتی و آموزشی خواهیم بود و بسیاری از مشکلات مقاطع بالاتر هم به این واسطه مرتفع خواهد شد .

     دکتر تابش توجه ویژه به مدارس روستاهای محروم را متذکر شد و همچنین خواستار تامین بودجه کافی برای استخدام نیرو،توسعه فضای آموزشی ،سرویس ایاب و ذهاب و... در مراکز آموزشی روستاهای شهرستان گردید.

     وی همچنین تمرکز بیشتر روی کلاسهای تقویتی ،کمک درسی و تست را مد نظر قرار داد وبا اشاره به جایگاه ویژه دانش آموزان اردکانی در کسب رتبه های علمی کشور این مهم را برای ارتقا وضعیت آموزشی شهرستان موثر دانست.

     در این جلسه همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان نکاتی پیرامون برنامه های جدید مجموعه آموزش و پرورش برای ایجاد تحول در نظام آموزشی کشور گفت :استان یزد از لحاظ سطح توان علمی در کشوربرای هجدهمین سال متوالی رتبه برتر راکسب نموده است که برای حفظ این رتبه ازهیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد .

     "محمد حسن رحیم نژاد"توسعه مدارس هوشمند استان را از مهمترین برنامه های پیش روی آموزش و پرورش دانست و افزایش بهره وری پتانسیلهای علمی دانش اموزان را یکی از اهداف این برنامه عنوان کرد .

     وی همچنین اجرای طرح نهضت حفظ قرآن در مدارس دولتی را با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) بعنوان یکی از برنامه های جاری برای هویت بخشی به مدارس دولتی بر شمرد وگفت :شهرستانهایی مثل اردکان زمینه مساعدتری برای گسترش فرهنگ قرآنی در مدارس دارند و معلمین و مربیان در این خصوص منتظر بخشنامه و دستور العمل نباشند و بصورت خودجوش دانش اموزان را به این سمت سوق دهند چراکه بسیاری از مشکلات ما در سایه بهره گیری از قرآن کریم مرتفع خواهد شد .

      به گفته" طاهرزاده "رییس آموزش و پرورش اردکان در حال حاضر تعداد 2850نفر دانش آموز دختر و پسر در مدارس مقطع متوسطه اردکان در حال تحصیل می باشند .
 

گفتنی است در خاتمه این جلسه زمین چمن مصنوعی دبیرستان شرف به بهره برداری رسید که  راه اندازی این زمین مبلغ 14میلیون تومان هزینه در بر داشته است .