کار علمی و پژوهشی مبنای تصمیم‌گیری و اظهارنظرها در حوزه مدیریت شهرستان قرار می‌گیرد

شناسه : 155511347

کار علمی و پژوهشی مبنای تصمیم‌گیری و اظهارنظرها در حوزه مدیریت شهرستان قرار می‌گیردرئیس، معاونان و اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان با فرماندار این شهرستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان 'بهروز شهابی‌زاد' در این نشست بر استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه اردکان در حل مسائل و مشکلات شهرستان تأکید و خواستار ارائه طرح‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی در این زمینه شد.
 
فرماندار اردکان با اشاره به رشد صنعتی شهرستان بر لزوم پیوند صنعت و دانشگاه تأکید کرد و افزود: دانشگاه اردکان با کادر مدیریتی و علمی مناسب می‌تواند پاسخ‌گوی نیازهای علمی صنایع و کارخانجات مستقر در شهرستان باشد.
 
وی عدم استفاده از نظرات کارشناسی و نتایج مطالعات علمی از سوی مدیران را یکی از علل اصلی برخی ناکارآمدی‌ها عنوان کرد و افزود: در شهرستان اردکان باید این روند اصلاح شود و نظرات و تجربیات علمی در فرآیندهای مختلف مورد توجه و استناد قرار گیرد.
 
'شهابی‌زاد' سابقه تاریخی، فرهنگی و علمی اردکان را مایه افتخار دانست و گفت: 'دانشگاه اردکان' می‌تواند برند و نشانه علمی و پژوهشی شهرستان و سرآمد در استان باشد.
 
وی توسعه دانشگاه اردکان را فرصتی برای استفاده بیش‌تر از نظرات نخبگان و تبدیل شهرستان به نمادی موفق از تلفیق علم و صنعت دانست و گفت: محیط‌های علمی نقش بی‌بدیلی در ارتقای سطح فرهنگی جامعه دارند.
 
نماینده عالی دولت با ابراز تأسف از این‌که 'اقدامات پژوهشی' در جوامع کوچک مورد مقاومت واقع می‌شود؛ افزود: استفاده از نظرات دانشگاهی، تبعات ناشی از اجرای پروژه‌ها را کاهش داده و باعث اجرای موفق‌تر آن‌ها می‌شود.
 
وی تدوین سند راهبردی ۲۰ ساله برای دانشگاه اردکان را اقدامی قابل‌ستایش از سوی رئیس دانشگاه اردکان دانست و گفت: حرکت بر مبنای کار علمی و پژوهشی، رسیدن به هدف را تسهیل و انحراف از مسیر را به حداقل می‌رساند.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان در پایان خواستار ارائه طرح‌هایی از سوی دانشگاه در حوزه آسیب‌های اجتماعی، صنعت، محیط‌زیست و سایر مسائل مبتلابه شهرستان شد.
 
گفتنی است در ابتدای این نشست، رئیس و اساتید دانشگاه اردکان گزارشی از وضعیت فعلی، کمبودها و برنامه‌ها ارائه و آمادگی دانشگاه اردکان را برای تعاملات علمی و فرهنگی با مجموعه مدیریتی شهرستان اعلام کردند.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.