کار علمی و مستند درباره وضعیت آلایندگی صنایع انجام و نتایج آن به اطلاع عموم برسد

شناسه : 154817348

کار علمی و مستند درباره وضعیت آلایندگی صنایع انجام و نتایج آن به اطلاع عموم برسد



فرماندار اردکان در دیدار رئیس و کارکنان اداره محیط‌زیست شهرستان که به مناسبت هفته محیط‌زیست برگزار شد؛ گفت: در وضعیت اقتصاد و اشتغال فعلی که دولت با آن دست به گریبان است، رعایت مسائل زیست‌محیطی و کاهش اثرات آن باید به دقت مورد توجه قرارگیرد تا علاوه بر حفظ اشتغال، تبعات صنعتی‌شدن کاهش یابد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان 'بهروز شهابی‌زاد' افزود: باید صنایعی در چرخه تولید شهرستان مستقر شوند که به وضعیت محیط‌زیستی شهرستان آسیب وارد نکنند و علاوه برآن، باید مطالعات لازم صورت گرفته و هم‌صدایی همه دستگاه‌های مرتبط در این زمینه وجود داشته باشد.
 
فرماندار اردکان با اشاره به اشباع دشت یزد-اردکان خاطرنشان کرد: ممنوعیت و یا محدودیت‌های لازم در عرصه واگذاری‌ها باید در شورای برنامه‌ریزی شهرستان و سپس کارگروه زیربنایی استان تصویب و انجام شود.
 
شهابی‌زاد بیان داشت: در حوزه صدور مجوزها باید وحدت رویه‌ای حاکم شده و این موضوع از حالت سلیقه‌ای و فردی خارج شود. وی افزود: ایجاد کارگروه واگذاری برای تصویب مجوزهای لازم ضروری است.
 
نماینده عالی دولت با بیان این‌که نحوه اطلاع‌رسانی از وضعیت مسائل زیست‌محیطی شهرستان رضایت‌بخش نیست، اظهار داشت: در این شرایط اظهارنظرهای غیرکارشناسی می‌تواند افکار عمومی را منحرف کند؛ لذا باید کار علمی و مستند درباره وضعیت آلاینده‌های شهرستان انجام و نتایج آن به‌صورت شفاف به مردم اعلام شود.
 
وی با تأکید بر این‌که در برخورد با صنایع آلاینده هیچ‌‌گونه اغماضی نباید صورت نگیرد، ادامه داد: یکی از سازمان‌هایی که می‌تواند در بحث یک‌درصد فروش معادن منتفع شود محیط‌زیست است و باید روش و نحوه محاسبه خسارات بررسی و تعیین شود.
 
'بهروز شهابی‌زاد' تشدید نظارت‌ها بر صنایع را از انتظارات مهم خود بیان کرد و گفت: با توجه به گستردگی شهرستان اردکان باید سازوکارهای قانونی استفاده از NGOها و افراد علاقه‌مند آموزش‌دیده به‌عنوان محیط‌بان مورد بررسی قرارگیرد.
 
فرماندار اردکان در پایان اظهار داشت: وظیفه اداره حفاظت محیط‌زیست الزام و جلب همکاری صنایع برای پایش وضعیت آلایندگی واحدهایشان و درنهایت رفع نگرانی مردم درباره مسائل زیست‌محیطی به‌صورت مستند است.
 
در ابتدای این نشست، 'مرتضی عزیزی' رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان به بیان گزارشی از وضعیت شهرستان، اقدامات و برنامه‌های این اداره پرداخت.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.