کارگاه آموزشی بهنگام سازی کدپستی روستاها در شهرستان اردکان برای اولین بار در استان یزد برگزار شد

کارگاه آموزشی بهنگام سازی کدپستی روستاها در شهرستان اردکان برای اولین بار در استان یزد برگزار شد


بخشدار مرکزی اردکان:

     بخشدار مرکزی اردکان در خاتمه نشست آموزشی دهیاران گفت :این کارگاه آموزشی در شهرستان اردکان بعنوان اولین شهرستان استان برگزار شد .

     به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری اردکان "کمال حلوایی "هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را ارائه آموزشهای لازم به دهیاران شهرستان اردکان جهت آشنایی با مراحل تهیه و نصب پلاک پستی و فهرست برداری خانوارهای روستایی دانست و گفت :در این کارگاه آموزشی که با حضورکارشناسان اداره پست استان و مدیر عامل شرکت تعاونی گروه همیار دهیاریهای استان یزد برگزار شد؛کلیه دهیاران شهرستان اردکان با مفاهیم اطلاعات اماکن و شیوه فهرست برداری مکانهای جدید جهت اصلاح و تعیین کد پستیهای روستایی آشنا شدند .

     بخشدار مرکزی اردکان با اشاره به قانون الزام کدپستی و کد ملی در سراسر کشور افزود :تعیین کد پستی اماکن روستایی در چهار مرحله با همکاری اداره پست و دهیاریهای روستاها انجام می شود که در مرحله اول اطلاعات افراد و خانوارها در روستا توسط دهیاران به روز می شود در مرحله بعد این اطلاعات توسط اداره پست آمایش می گردد و در مراحل بعد کار ساخت و نصب کد پستی انجام می گیرد .

     به گفته"ابو محمدی " رییس اداره پست شهرستان اردکان تاکنون در70درصد اماکن شهری اردکان کدپستی و پلاک نصب گردیده است و در روستاها نیز پیرو ابلاغ تقاضانامه منعقده شده بین سازمان همیاری شهرداریهای کشور و شرکت پست جمهوری اسلامی ایران این کار بزودی آغاز خواهد شد.

     گفتنی است بر اساس قانون جدید مصوبه مجلس شناسایی اماکن و سایر ارتباطات و تبادل اطلاعات در ارگانها و سازمانهای اداری از طریق کد ملی و کد پستی انجام می گیرد .