کاروان دانش آموزی راهیان نور اردکان راهی مناطق جنگی جنوب شد

کاروان دانش آموزی راهیان نور اردکان راهی مناطق جنگی جنوب شد


بابدرقه امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ، فرمانده حوزه دانش آموزی ناحیه اردکان  از اعزام 331 نفر از دانش‌آموزان اردکان به مناطق عملیاتی جنوب کشور خبر داد.
مهدی رضائیان  در مراسم بدرقه دانش‌آموزان شرکت‌کننده دراردوی راهیان نور که در حسینیه حماسه سازان عاشورا اردکان  با حضور امام جمعه ،  فرماندار وجمعی دیگر از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: در این اردو 331 دانش‌آموز باهشت دستگاه اتوبوس در قالب طرح آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می‌شوند.
فرمانده حوزه دانش آموزی ناحیه اردکان خاطرنشان کرد: قرار است دانش‌آموزان اعزامی به مدت چهار روز ازیادمان‌های شهدا و مناطق مختلف عملیاتی همچون شلمچه، فاو، هویزه، فکه، طلایه و ... دیدن کرده و با آرمان‌های امام راحل و شهدای گران‌قدر و رهبری معظم انقلاب، میثاق بسته و تجدید بیعت کنند.
رضائیان در مورد نقش راهیان نور در بازخوانی دلاورمردی‌هاو حماسه‌سازی‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: راهیان نور به تعبیرمقام معظم رهبری یک حرکت عظیم فرهنگی است و به طور قطع این حرکت می‌تواند زمینه دلبستگی عاطفی و اعتقادی نسل‌های آینده را با ارزش‌های نظام اسلامی به ویِژه دوران دفاع مقدس فراهم کند.
وی پیوند میان دو نسل مجاهد و مدافع را از دیگر اهداف کاروان‌های راهیان نور برشمرد.
وی عنوان کرد: در این سفر معنوی که زمینه‌های آن با همکاری آموزش و پرورش مهیا شده است، چند راوی و یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی،تعدادی مسئولین سپاه و آموزش و پرورش و روحانیون  این  دانش‌آموزان را همراهی می کنند .