پیگیری و قول مدیر کل استان در رفع مسائل و مشکلات محیط زیست شهرستان اردکان

پیگیری و قول مدیر کل استان در رفع مسائل و مشکلات محیط زیست شهرستان اردکان


در جلسه فرماندار اردکان با مدیر کل محیط زیست استان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان "احمد کمالی " در نشستی که با مدیر کل محیط زیست استان در محل دفتر کارش داشت بخشی از مشکلات زیست محیطی شهرستان اردکان را متذکر شد و افزود : واقعیت این می باشد که توجه به محیط زیست به هر شکلی که تعریف شود برای سلامت جامعه ضروری است و به طور قطع باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد .
فرماندار اردکان در ادامه به حوزه دشت یزد_ اردکان اشاره نمود تصریح کرد: گستردگی بالا و تمرکز جمعیت و همین طور استقرار روبه رشد صنایع بزرگ و کوچک در این منطقه را از لحاظ زیست محیطی بسیار حایز با اهمیت دانست.
وی با اشاره به ظرفیت بالای طبیعی از قبیل گونه های بی نظیر و نادر گیاهی و جانوری منطقه سیاهکوه این مکان را از جاذبه های بزرگ طبیعی مهم استان دانست و تصریح کرد: علیرغم تلاشهای گسترده مسئولان قبلی محیط زیست استان و شهرستان برای حفظ و حراست از این منطقه هنوز تجهیزات و امکاناتی مورد نیاز است که نیازمند توجه ویژه متولیان امور زیست محیطی استان در تامین آن می باشد .
فرماندار اردکان همچنین خواستار تجدید نظر در احداث فاضلاب شهرک صنعتی ، استقرار دستگاه و سامانه ای ثابت در خصوص وضعیت آلایندگی در مرکز شهر ، تامین و تکمیل مرکز پژوهشی زیست محیطی شهرستان با عنایت به تامین زمین و بخشی از اعتبار شهرستانی و اجرای مصوبه سفر سوم دولت به استان شد.
"کمالی " در پایان یادآور شد: تاکنون تعاملات خوبی برای پیشبرد اهداف محیط زیست در منطقه با اداره محیط زیست داشته‌ایم .
مدیر کل محیط زیست استان هم در این نشست به ارائه گزارش از فعالیتهای انجام شده و امور جاری ادارات محیط زیست در استان و شهرستانها پرداخت و افزود: با در کنار هم قرار گرفتن سلامت مردم و توسعه، تولید و اشتغال معنای واقعی خود را پیدا می‌کند.
" سیدحسین سادات موسوی "هدف از حضور خود در شهرستان اردکان و دیدار با فرماندار اردکان را تعامل بیشتر با مسئولان شهرستان و ارائه راهنمایی از سوی ایشان برای انجام هرچه بهتر ماموریتهای این ارگان دانست و خاطر نشان ساخت با همفکری و مشورتی که در این جلسات صورت می گیرد آینده امیدوار کننده ای را برای محیط زیست شهرستان و استان رقم خواهیم زد و امیدواریم با سعی و تلاش مجدانه تمام دغدغه ها و مشکلات شهرستان اردکان را تا حد امکان رفع یا به حداقل برسانیم .