پیام فرماندار اردکان به مناسبت سالروز استقرار جمهوری اسلامی

شناسه : 1563219

پیام فرماندار اردکان به مناسبت سالروز استقرار جمهوری اسلامیفرماندار اردکان در آستانه سالروز استقرار جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، متن این پیام بدین شرح است:

نوروز امسال همراه با شكوفايي بهار طبيعت و زايش دوباره زمين و نو شدن جان و جهان مردمان ، معطر به عطر ياس رسول الله (ص) و مزين به نام بانوي خوبي ها و مهربانيها حضرت زهرا (س) است . ضمن گراميداشت نوروز باستاني و آرزوي داشتن سالي پر از موفقيت براي همشهريان عزيز ، ايام سوگواري حضرت فاطمه (س) را تسليت مي گويم .

انقلاب اسلامي به رهبري حضرت امام (ره) با حضور پر صلابت و آگاهانه مردم در صحنه بر بستر شهادت و رشادتهاي ملت قهرمان ايران به ثمر نشست و راهي نو و الگويي تازه از حكومتداري اسلامي بر پايه رأي و نظر مردم در جهان استوار گشت .

حضرت امام خميني (ره) در عصر و زماني كه بسياري از حاكميت ها بر رأي مردم و دموكراسي تأكيد داشتند با برگزاري رفراندوم در آغازين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي  ، نظام را بر پايه رأي مردم استوار نمودند و از همان آغاز ، ديدگاه مترقي خود  نسبت به حضور مردم و نقش آفريني محوري و بي بديل ايشان در ادامه اجتماع را به رخ جهانيان كشيدند .

ملت آگاه و سرافراز ايران اسلامي كه با جانفشاني ، ايثار و مجاهدت ، طاغوت زمان را سرنگون نموده بود با حضوري پرشور و بي نظير در اين رفراندوم ، بر استواري نظام جمهوري اسلامي در ايران رأي مثبت داد . نظامي كه بر دو ركن اساسي جمهوريت و اسلاميت استوار بوده و به فرموده حضرت امام (ره) ، « جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم و نه يك كلمه زياد است . »

ساختار اين نظام مردمي بر محور خواست و نظر مردم و تعاليم انسان ساز و تحول آفرين اسلام استوار است . آموزه هايي كه به ما درس زندگي متعالي و پويا و حركت در مسير انسان سازي و تعالي مي دهد . آن جانفشاني ها و مجاهدت ها كه به دست نسل اول انقلاب رقم خورد ، در كنار رهبري هاي امام راحل (ره) و پس از آن رشادت هاي فرزندان اين ديار در جبهه هاي حق عليه باطل ، انقلاب اسلامي را از دوران استقرار به دوران ثبات و استواري رهنمون شد و اكنون تحت رهبري فقيهي روشن بين و مرجعي حكيم كه ولايت امري جامعه را عهده دارند به راه پرصلابت خود ادامه مي دهد .

در اين راه وظيفه تمامي ما تلاش بي وقفه و مجاهدت خالصانه در مسير نشان دادن چهره اي انساني ، صلح طلب ، اخلاق مدار ، مردم محور ، توانمند و استوار از نظام در اذهان جهانيان است . نظامي كه مي كوشد تا بر پايه رأي مردم ، طرحي نو از حكومت داري بر اساس آموزه هاي اصيل اسلامي در جهان دراندازد .

طي اين مسير دشوار ، اما افتخارآفرين ، هرگز بدون حضور يكپارچه ، همدل و پر طراوت مردم ميسر نيست . بكوشيم تا نظام پرصلابت اسلامي را در قلب هاي جهانيان با مهر و عاطفه و زندگي پيوند دهيم و بدانيم كه اين انقلاب و اين نظام الهي در سيطره هيچ گروه و طيف خاصي قرار ندارد و متعلق به همه مردم با همه سلايق و ديدگاههايي است كه در چارچوپ قانون اساسي جمهوري اسلامي به فعاليت مي پردازند .

12 فروردين ، روز استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران بر پايه اكثريت مطلق آراي مردم اين سرزمين را گرامي داشته و از خداي متعال استمرار حاكميت اين نظام و پويايي ، تأثيرگذاري و حركت بي وقفه آن به سمت تعالي ، انسان سازي و افتخار آفريني در جهان را آرزو مي نماييم و به پيشگاه همه ايثارگران و مجاهدين راه سربلندي و تعالي اين نظام درود مي فرستيم .

حسین اسماعیلی
فرماندار اردکان
11 فروردین 1393


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.