پیام تبریک فرماندار اردکان به مناسبت روز ملی شوراها

پیام تبریک فرماندار اردکان به مناسبت روز ملی شوراهافرماندار اردکان در پیامی فرارسیدن نهم اردی بهشت روز ملی شوراها را تبریک گفت.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان متن پیام هادی مقیمی بدین شرح است:
 
و امرهم شوری بینهم
 
مشورت یک رکن اساسی در تصمیم‌گیری صحیح است و آن‌چه انسان را به بهترین و جامع‌ترین نتیجه و دستاورد می‌رساند؛ بهره‌گیری از اندیشه و دیدگاه افراد مختلف و صاحب‌نظران است.
 
در نظام جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از امور بر پایه خردجمعی و دخالت‌دادن نظر مردم در مسائل گوناگون به پیش می‌رود و این موضوع مهم یکی از شاخصه‌های اصلی و اساسی نظام مردم‌سالار است.
 
در دوران پرافتخار دولت اصلاحات که بیش از هرزمان دیگری، به رأی و دیدگاه مردم اهمیت داده شد و ایجاد فضای باز سیاسی در دستور کار قرارگرفت؛ اصل مهجور و معطل‌مانده تشکیل شوراهای اسلامی شهرها و روستاها برای اولین بار به اجرا درآمد و مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود و مدیریت امور شهری و روستایی بیش از پیش ملموس گردید.
 
امروز که شوراهای اسلامی شهرها و روستاها پس از گذشت ۵ دوره از دوران پرفراز و نشیب خود، به بلوغ مناسبی رسیده‌اند و جایگاه خود را به‌خوبی یافته‌اند؛ به نظر می‌رسد باید نقش نظارتی خود را بر فعالیت‌های شهرداران و دهیاران تقویت کرده و با وظیفه‌شناسی، همدلی و توجه به اصول قانون‌مداری و دانش‌محوری در راستای خدمت به مردم گام بردارند‌.
 
در این مسیر، بیش از همه، آشنایی با وظایف و اختیارات و نیز تعامل با مدیران و مسئولان شهرستان و پرهیز از حواشی احتمالی ضرورت دارد.
 
این‌جانب فرارسیدن ۹ اردی‌بهشت روز ملی شوراها را به همه اعضای محترم شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان تبریک گفته و تداوم توفیقات آنان را در راه خدمتگزاری بی‌منت و گسترده به مردم شریف شهرستان از درگاه خداوند منان مسئلت می‌نمایم.
 
هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان