باحضورامام جمعه اردکان،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،فرماندار ،معاون استاندار و دیگر مسئولین

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز مسئولین شهرستان اردکان با اتفاق معاون عمرانی استاندار یزد باحضور در محل پروژه های هفته دولت 12طرح را درحوزه های مختلف عمرانی،کشاورزی،مسکن،بهداشتی و...کلنگ زنی وافتتاح نمودند.

     افتتاح دانشکده طب سنتی شهرستان اردکان بعنوان دومین سلامتکده طب سنتی کشور یکی از مهمترین پروژه های امروز بود که به دست مسئولین دربهای آن به سمت دانشجویان این رشته وطالبان آموزش طبابت سنتی گشوده شد .مراسم افتتاحیه این واحد دانشگاهی که فعالیت خود را از آغاز سال تحصیلی جدید زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی آغاز خواهد نمودبا حضور "دکتر شمس"مشاور وزیر بهداشت و رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران برگزار شد .

     هم اکنون تعداد 5 دانشجوی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران از سهمیه پذیرفته شدگان دانشکده طب سنتی اردکان هستند که به محض فراهم شدن شرایط زیربنایی آموزشی ادامه تحصیل آنها در محل دانشکده طب سنتی اردکان محقق خواهد شد.برای تاسیس این دانشکده تاکنون مبلغ2000میلیون ریال از اعتبارات بهداشت و درمان شهرستان اردکان هزینه شده است .

     آغاز بکار رسمی پروژه هوشمند سازی مدارس ،ازدیگر طرح های مورد بهره برداری در هفته دولت امسال بود که بصورت نمادین در یکی از مدارس شهرستان اردکان کلید خورد .به گفته فرماندار اردکان این طرح علاوه بر مدارس شهر اردکان در کلیه مدارس روستایی هم اجرا خواهد شد. هزینه اجرای این پروژه 1100میلیون ریال ازاعتبارات آموزش و پرورش می باشد .

     دربخش کشاورزی نیز امروز دو پروژه به بهره برداری رسید .استخر ذخیره آب کشاورزی کشتخوان کچیب با صرف هزینه 600میلیون ریال از محل بودجه جهاد کشاورزی درحجم1000متر مکعب با دوکاربری پرورش ماهی و آبیاری مزارع اولین پروژه بخش کشاورزی بود که امروز آبگیری شد ودوکارگاه پسته پاک کنی نیز با مشارکت بخش خصوصی وصرف هزینه1400میلیون ریال در آستانه فصل بار نشستن درختان پسته اردکان در ادامه پروژه های هفته دولت کار خود را آغاز نمود.

     درحوزه عمران شهری و روستایی نیز کلنگ پروژه هایی مثل  پارک حاشیه ای ورودی اردکان،فضای سبز مسکن مهر اردکان،خیابان شهید احمدی روشن ،ساختمان دهیاری ترک آباد و شهرداری عقدا که با همت شهرداریها وشوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان درآینده نزدیک ساخته می شود ؛به زمین خورد.

     از مجموع پروژه های روستایی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت می توان به گاز دار شدن روستای سرو علیا بعنوان مهمترین آنها اشاره نمودمردم این روستای دور افتاده پس از سالها انتظاراز نعمت گاز بهره مند گردیدند .10136میلیون ریال مجموع مبلغ صرف شده برای انتقال گاز به این روستابوده که از اعتبار شهرستان هزینه شده است .طرح هادی روستای خلیل آباد نیز با اعتباری بالغ بر500میلیون ریال از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بازگشایی ومورد استفاده قرار گرفت وپارک روستای سرو سفلی که به همت دهیاری این روستا با صرف هزینه 800میلیون ریال ساخته شده است هم رسما افتتاح شد.

     درمجموع حدودمبلغ 35856000000ریال برای این پروژه ها از سوی دولت هزینه شده است .