وقف ،انتخابات و دهه فجر

وقف ،انتخابات و دهه فجر


بررسی سه محور مهم در شورای اداری امروز

     جلسه شورای اداری شهرستان اردکان با سه محور اصلی وقف ،انتخابات و دهه فجر صبح امروز در بقعه متبرکه امامزاده سید هاشم شریف آباد با حضور روسای کلیه ادارت و ارگانهای شهرستان اردکان تشکیل شد .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ،نخستین محور تشکیل این جلسه گرامیداشت هفته وقف (یکم تا هفتم بهمن ماه )و تجلیل از واقفین نمونه شهرستان اردکان بود .در این بخش امام جمعه اردکان با تاکید به اهمیت موضوع وقف در تعالیم اسلامی و تاثیر آن در روند اقتصادی و فرهنگی جامعه به آیات قرآنی در این خصوص و روایات و احادیث ائمه معصومین اشاره نمود و گفت :باقیات صالحات و صدقه جاریه که زیباترین نمود آن در مسئله وقف ظاهر می شود تنها میراث جاودانی است که سود و بهره آن به خود فرد تعلق می گیرد و به قول امام صادق (ع)پرونده ثواب آن نیز هیچ گاه بسته نمی شود حتی بعد از مرگ .

     "حجت الاسلام حسینی "با مد نظر قرار دادن موضوع وقف بعنوان یک قانون با برکت در نظام اسلامی گفت :این قانون علاوه بر واقفین که با نیات خیر اقدام به وقف می کنند به کل جامعه خیر و منفعت می رساند به گونه ای که عده ای با اجرای نیات خیر از بهره مادی و معنوی آن استفاده می کنند .

     وی افزود :برکات این عطیه الهی که توسط خدا و از زمان پیامبر عظیم الشان اسلام پایه گذاری شده است باعث شده تا در برخی موارد از سوی عده ای سود جو سواستفاده صورت گیرد که در این خصوص نقش آفرینی اداره اوقاف و امور خیریه بعنوان حافظ این میراث ارزشمند برای برخورد با این متخلفین از اهمیت بالایی برخوردار است .

     "خادمی "رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اردکان نیز در این محور از دستور کار شورای اداری از تلاشهای کلیه بخشهای اجتماعی در پاسداشت این میراث ماندگار تقدیر کرد و بخشی از عملکرد اداره اوقاف شهرستان اردکان در خصوص عمران و آبادانی بقاع متبرکه ،استفاده فرهنگی از این اماکن ،اجرای طرح نشاط معنوی ویژه اوقات فراغت دانش آموزان و اجرای نیات خیر واقفین را بیان نمود .

     محور دیگر جلسه شورای اداری روز شنبه بحث انتخابات بود که فرماندار اردکان نکات مهمی را در این خصوص به مسئولین ادارات متذکر گردید وگفت :انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه جاری از طریق 398فرمانداری در شهرستانهای کل کشور بصورت همزمان انجام خواهد شد .

     "احمد کمالی "با اشاره به حساسیت شرایط کنونی که مستکبرین تمام هم و غم خود را برای از پای در آوردن نظام اسلامی به کار گرفته اند بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت :مجموعه شورای اداری و هیاتهای اجرایی انتخابات بعنوان همکاران و مجریان امر انتخابات باید تمام تلاش خود را در اجرای هرچه بهتر آن بکار گیرند .

     رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان اردکان افزود :این حماسه ملی امسال با شعار قانونمندی ،مشارکت حداکثری ،امانتداری و عدالت محوری انجام خواهد شد لذا همه وظیفه داریم بر مبنای منویات مقام معظم رهبری برای انجام باشکوه انتخابات و حضور حداکثری مردم تلاش کنیم این وظیفه در قالب مسئولیت اداری نیست بلکه یک وظیفه شرعی و دینی ماست .

     وی همچنین در سومین محور از دستور کار جلسه شورای اداری با گرامیداشت فرا رسیدن دهه مبارک فجر لزوم اطلاع رسانی در زمینه خدمات صورت گرفته در بخشهای مختلف اداری و دولتی در 3دهه گذشته از انقلاب را تصریح نمود و خواستار ارائه عملکرد ادارت به نشریات و مطبوعات محلی برای اطلاع رسانی موثر به مردم شد و گفت :نقطه قوت پیروزی نظام اسلامی ایران اعتماد و پشتیبانی مردمی است که این امر باید از طریق اطلاع رسانی در زمینه خدمات صورت گرفته تقویت شود .

     کمالی همچنین از افتتاح بیش از 30پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر در بخشهای مختلف عمرانی ،فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی خبر داد .

     درخاتمه این جلسه از بانیان ،خادمین و واقفین برگزیده شهرستان اردکان تجلیل شد واعضای شورای اداری پس از شرکت در مراسم برداشت نذورات امامزاده سید هاشم با نثار شاخه گل به مقام شامخ امامزاده و شهدای محله شریف آباد ادای احترام کردند.