وفاق و همدلی فعالین فرهنگی درقالب تجمع اصحاب حق

وفاق و همدلی فعالین فرهنگی درقالب تجمع اصحاب حق


تاکید امام جمعه اردکان :

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،شب گذشته نخستین گردهمایی  فعالین فرهنگی شهرستان اردکان در قالب تجمع اصحاب حق با حضور امام جمعه این شهر درمحل سالن نمازخانه مدرسه علمیه امام صادق(ع)تشکیل شد .

     "حجت الاسلام حسینی "در این نشست که با هدف ایجاد انسجام و تقریب اندیشه های مختلف فعالین فرهنگی تشکیل شد با اشاره به کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی)مبنی بر ضرورت تجمع و هم اندیشی اصحاب حق افزود:رشد فعالیتهای فرهنگی تنها در سایه انسجام و همفکری صورت می پذیرد و زمان آن است که خود محوریها و تک رویها در امور فرهنگی کنار بگذاریم و همه دست به دست هم دهیم و برای ارتقا وضعیت فرهنگی شهرستان تلاش کنیم .

     امام جمعه اردکان محوریت هم اندیشی و عضویت در این تجمع را ،ولایت عنوان نمود و تصریح کرد:همه کسانی که دغدغه فعالیت فرهنگی در قالبهای مختلف آموزشی،هنری،نویسندگی،وبلاگ نویسی و...را دارند می توانند در این تجمع شرکت کنند وبعنوان یک مشاور فرهنگی نظرات خود را مطرح نمایند .این تجمع برای سیاسی بازی و طرفداریهای بی مورد از احزاب و گروه های خاص جایگاهی ندارد و تنها فصل الخطاب آن منویات ولایت و رهبری است که از آنها پیروی خواهیم نمود .

     رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اردکان با برشمردن برخی از اولویتهای فرهنگی این شهرستان به وجود تنقضات فرهنگی که با ورود خرده فرهنگهای غیر بومی ایجاد شده است اشاره کرد و گفت:این تنقضات علاوه بر رخداد برخی بزهکاریها باعث ناهنجاریهایی چون ترویج بدحجابی،تضعیف فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نهایتا دین گریزی عده ای از جوانان شده است که باید برای حل این مسائل با ارائه راهکار قدم به میدان عمل بگذاریم .

     وی ظرفیتهای بالای فرهنگی اردکان را نیز متذکر شد و افزود:بحمدالله در شهرستان اردکان هنوز فرهنگ بومی و ارزشمند مردم ازجایگاه ویژه ای برخوردار است که برای حفظ این مقوله نیز بایستی برنامه ریزی شود .

    گفتنی است تجمع اصحاب حق در راستای تحقق اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی با عضویت 70نفر از فعالین عرصه های مختلف فرهنگی شهرستان اردکان موجودیت یافته و اعضای هیات رییسه این تجمع 5نفر هستند که شب گذشته از طریق برگزاری انتخابات بین اعضا انتخاب شدند .