واگذاری مجموعه پردیسان اردکان به سرمایه‌گذار متقاضی سرعت می‌گیرد

واگذاری مجموعه پردیسان اردکان به سرمایه‌گذار متقاضی سرعت می‌گیرد در بازدید «پرهام جانفشان» سرپرست صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی کشور، شرایط واگذاری مجموعه پردیسان اردکان به متقاضی سرمایه‌گذاری بررسی شد.

 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان در این بازدید میدانی که با همراهی معاون فرماندار اردکان و معاونت سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی استان صورت گرفت؛ امکان و شرایط واگذاری این طرح به شرکت تعاونی همیاران روستایی اردکان به عنوان متقاضی سرمایه‌گذاری بررسی شد.
 
مصطفی پوردهقان اردکان در پایان این بازدید گفت: امیدواریم با تسهیل شرایط واگذاری، رغبت سرمایه‌گذار متقاضی برای مرمت و احیای بناهای تاریخی بیش‌تر شود و آغاز این پروژه مقدمه اقدامات بعدی در حوزه میراث فرهنگی و بهره‌برداری از اماکن تاریخی شهرستان باشد.
 
معاون فرماندار اردکان با بیان این‌که در جلسه هیئت مدیره شرکت تعاونی همیاران روستایی و با پیشنهاد فرماندار اردکان، سرمایه‌گذاری این شرکت در مجموعه تاریخی پردیسان به تصویب و موافقت اعضا رسیده؛ افزود: بهره‌برداری از پردیسان می‌تواند تحول بزرگی در توسعه صنعت توریسم و فراهم‌سازی بستر حضور گردشگران در شهرستان اردکان به‌وجود آورد.
 
گفتنی است پردیسان اردکان متشکل از ۵ خانه تاریخی از دوره صفویه تا قاجار است که در بافت تاریخی اردکان واقع شده است.